İşte, Türkiye'de en çok izlenen dijital platformlar (İlk sıradaki isim değişti!)

Türkiye'nin en çok izlenen dijital platformları belli oldu. Listenin başındaki isim değişti.

Dijital platformlardan dizi ve film izlemek her geçen gün daha popüler hale geliyor. İnternetin yaygınlaşması, akıllı telefonların ve diğer taşınabilir cihazların kullanımının artmasıyla birlikte, insanlar artık istedikleri içeriği istedikleri zaman ve yerde izleme özgürlüğünü taşıyorlar. Küresel çapta olduğu gibi, Türkiye'de de dijital platformlardan içerik izlemek giderek popüler bir hale geliyor. Netflix, Amazon Prime Video, BluTV, PuhuTV gibi uluslararası ve yerel dijital platformlar, Türkiye'de geniş bir izleyici kitlesine ulaşıyor. Peki, Türkiye'de en çok hangi dijital video akış platformu tercih ediliyor?

Listenin ilk üçünde önemli değişimler

Yakın zaman önce JustWatch, Türkiye'de en çok izlenen dijital platformlarını açıkladı. Yayınlana listeye göre, Netflix ve Puhutv'nin öncü olduğu pazarda, sıralama değişti. Listede yüzde 38'lik paya sahip olan BluTV ilk sıraya yerleşerek yüzde 27'lik paya sahip olan Netflix'i geride bıraktı. Türkiye'de en çok izlenen üçün platform ise, yüzde 19'luk bir pay ile  Amazon Prime Video oldu. BluTV'nin listede ilk sırayı almasında, yakın zamanda HBO içeriklerini bünyesine katmasının ve "Sıfır Bir", "Çekiç ve Gül: Bir Behzat Ç. Hikayesi" gibi içeriklerin etkisinin yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

 

 

 

 

 

Bu gönderiyi Instagram'da gör

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pazarlamasyon (@pazarlamasyoncom)'in paylaştığı bir gönderi

Listenin dördüncü sırasında, geçtiğimiz günlerde Türk yapımı içerikleri platformdan kaldırmasıyla gündeme gelen Disney+ (yüzde 8) yer alıyor. Disney+'ın hemen ardından ise, çeşitli bağımsız ve sanat filmlerini kullanıcılarıyla buluşturan MUBI (yüzde 4) geliyor. Sıralamada yer almayan Puhu TV, Exxen ve Gain gibi platformların ise yüzde 4’lük paya sahip olduğunu belirtmekte fayda var.

 

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir