İşte Amerika'nın en zenginleri! Taht değişti

Bu yıl 41. defa açıklanan ABD'nin en zengin 400 iş insanı listesi Forbes 400 yayınladı.

Popüler Amerikan iş dünyası dergisi Forbes, yakın zaman önce, bu yıl 41. defa açıkladığı ABD'nin en zengin 400 iş insanı listesini yayınladı. Geçtiğimiz gün paylaşılan Forbes 400 listesi, Amerika Birleşik Devletleri’nin en zengin 400 iş insanına yer verdi. Listede yer alan ilk yirmi ismin toplam servetinin 1,6 trilyon dolar olması ve bu sayının tüm listenin yaklaşık yüzde 40’ına denk gelmesi dikkat çekti. Forbes Wealth Editör Yardımcısı Chase Peterson-Withorn, geçen yılki listedeki isimlerin toplam varlığının 4,5 trilyon dolar olduğunu ve bu yıl yayınlanan listedeki toplam varlığın ise 500 milyar dolar daha az olduğunu belirtti.

Listenin ilk sırasında isim değişikliği!
Listenin ilk sırasına baktığımızda, bu yıla damga vuran isimlerin başında gelen Elon Musk'ı görüyoruz. Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, geçen yıla göre servetini 60 milyar doların üzerinde artırarak ilk sıraya yerleşti. Musk, tam dört yıldır listenin ilk sırasında yer alan Jeff Bezos’u geride bırakarak dünyanın en zengin insanı unvanının sahibi oldu. Şu anki serveti 251 milyar dolar olan 51 yaşındaki CEO'nun, listede birinci sıraya oturmasında Tesla hisselerindeki yüzde 11'lik hisse artışının etkili olduğu belirtildi.

elon-1

Listenin ikinci sırasında ise Amazon’un kurucusu Jeff Bezos yer alıyor. Üst üste dört yıl zirvede yer alan Bezos, Amazon’un hisselerinde yaşanan düşüşün ardından 50 milyar dolar civarında değer kaybetti. Şu anki serveti ise 151 milyar dolar olan Bezos'u ise Microsoft'un kurucu ortağı Bill Gates takip etti. Microsoft CEO’sunun şu anki net serveti ise 106 milyar dolar

En çok para kaybeden isim Mark Zuckerberg
Geçtiğimiz yıllara göre oldukça geri sırada yer alan Mark Zuckerberg, bu yıl en zengin 10 insan arasından da çıkarak 11. sırada yer aldı. Geçtiğimiz yıldan bu yana yaklaşık 77 milyar dolar kaybeden Zuckerberg, listede en çok kaybeden isim konumunda. Meta CEO'sunun net serveti ise 57.7 milyar dolar.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir