İşte, 2023'te Disney+'ta yayınlanacak yapımlar!

Türkiye’de 5 ayı geride bırakan Disney+, 2023 için planlarını açıkladı.

14 Haziran’dan bu yana, Türkiye’de hizmet vermeye başladığı günden itibaren, izleyici kitlesinin dikkatini üzerine çekmeyi başaran Disney+, gelecek planlarını açıkladı. Disney+, düzenlediği etkinlikte, Türkiye'de hizmet vermeye başladığı 5 aylık sürecin nasıl geçtiğini ve gelecek planlarını katılımcılarla paylaştı. Paylaşılan bilgiler arasında, 2023'te platformda yayınlanması beklenen içerikler de yer alıyor. 

Düzenlenen etkinlikte, çok daha geniş bir izleme kataloğu ve bunların üzerine eklenen lokal orijinallerle eşsiz bir platform yaratma hedeflerinden bahseden Türkiye Disney Ülke Genel Müdürü Cenk Soner, "Bu yaz Disney+ için çok daha renkli ve çok daha hareketliydi. Dünyanın en sevilen hikayelerini Disney’in büyülü dünyasında milyonlarca daha fazla kişinin beğenisine sunduk çünkü Türkiye’nin de dahil olduğu 42 ülke ve 11 yeni bölgede lansmanlar gerçekleşti. Dünya devi markalarımız Disney, Pixar, Marvel, Star Wars, National Geographic’in yanı sıra Hulu, FX, ABC, 20th Century, Searchlight ve daha birçok farklı stüdyomuzdan yepyeni içerikleri izleyicilerimizle tanıştırdık. Ama hep dediğimiz gibi bu sadece bir başlangıç… Lokalizasyon çalışmaları hız kesmeden devam ediyor, yakında çok daha geniş bir izleme kataloğu ve bunların üzerine eklenen lokal orijinallerimizle eşsiz bir platform yaratmak hedefimiz.” ifadelerini kullandı.

İşte, 2023’te yayınlanması planlanan Disney+ Türkiye içerikleri

Şahan Gökbakar'dan Disney+'a yeni dizi!

sahan-gokbakar

Disney+'ta yayınlanması planlanan içerikler arasında Şahan Gökbakar’ın bir dizisi yer alıyor. Dizinin adı, yayın tarihi ve içeriği hakkında ise henüz kesin bir bilgi mevcut değil.

'Atatürk' dizisi geliyor!

Yönetmen koltuğunda Mehmet Ada Öztekin'in yer adlığı ve başrolünde Aras Bulut İynemli'nin bulunduğu “Atatürk” dizisi, geçtiğimiz 29 Ekim’de ilk tanıtımı gerçekleştirildiğinden beri oldukça konuşulan yapımlardan. 5.000 metrekarelik, Türkiye ve Makedonya’ya dağıtılmış bir set ortamında çekilen dizi, Atatürk’ün çocukluk yıllarından milli mücadeleye giden hikayesini, insani vasıflarını öne koyan bir kurgu içerisinde anlatıyor. 

Atatürk dizisiyle ilgili önemli bir gelişme ise sanal gerçeklik alanında oldu. Disney+'ın açıklamasına göre dizi, 360 derece sanal gerçekliğe uygun olarak kurgulandı. Böylece kullanıcılar diziyi sanal gerçeklik cihazlarından izleyebilecek. 

Alice müzikali Disney+’ta yayınlanacak!

Disney+'ın 2023 için planları arasında sadece filmler yok. Zorlu PSM, idPro ve BKM’nin yapımını üstlendiği ve kadrosunda Serenay Sarıkaya, Ezgi Mola, Enis Arıkan, Şükrü Özyıldız, İbrahim Selim ve Merve Dizdar gibi ünlü isimlerin yer aldığı Alice Müzikali, Disney+’ta izlenebilecek.

Pınar Deniz ve Uraz Kaygılaroğlu’nun yer aldığı 'Aktris' dizisi geliyor!

Yakında Disney+'ta karşımıza çıkacak yapımlardan bir diğeri ise, BKM yapım imzalı, Hakan Bonomo’nun kaleme aldığı ve Soner Caner’in yönettiği “Aktris” dizisi. Yetenekli bir yıldızın gizemli ve ilham verici hikayesini anlatan yapım, başrolünde Meryem Uzerli’ye yer veriyor. 

Kadroda, Meryem Uzerli, Zafer Algöz ve Emre Karayel: 'RU'

Bahadır Karataş ile Burak Çaldır tarafından yönetilen “RU”, kadrosunda Meryem Uzerli, Emre Karayel, Zafer Algöz, Burak Berkay Akgül gibi ünlü oyunculara yer veriyor. Ege’de geçen sıra dışı bir aşk hikayesini konu al an dizi, gizemli bir adada bulunan bir kadının kendini arayış hikayesini izleyenlere aktarıyor. 

Aslı Enver ve Mehmet Günsür, 'Arayış' ile Disney+'ta!

Aslı Enver ve Mehmet Günsür'ün başrollerini paylaştığı yapımın yönetmen koltuğunda Emin Alper yer alıyor. Ay Yapım imzalı projenin, Nükhet Bıçakçı ile Özlem Yücel tarafından senaryoya döküldüğünü belirtmeden geçmeyelim.

Başrolde Can Yaman: 'El Turco'

Platformda 2023'te yer alması beklenen bir Ay Yapım projesi ise, yönetmen koltuğunda Uluç Bayraktar'ın yer oturduğu, Kerem Deren ile Çisil Hazal Tenim’in kaleme aldığı ve başrolünü Can Yaman'ın üstlendiği “El Turco”. 

Serinin son filmi: 'Recep İvedik 7'

Çamaşırhane’nin yapımını üstlendiği Recep İvedik 7’de, Şahan Gökbakar tarafından canlandırılan Recep İvedik, yeşil alanları yok etmeye çalışanlarla mücadele edecek. Film, 9 Aralık'ta Disney+'ta izleyicilerle buluşacak.

2023'te Disney+'ta yer alması planlanan diğer yapımlar ise, İbrahim Büyükak’ın yarattığı ve başrolü Oğuzhan Koç’la paylaştığı 'Özür Dilerim’, Ata Demirer’in senaryosunu yazdığı ve Hakan Algül’ün yönetmen koltuğunda oturduğu ‘Bursa Bülbülü’ ve Gülse Birsel’in senaryosunu yazdığı 'Yılbaşı Gecesi'.

İşte, Disney+’ın yeni sezon küresel içerikleri!

Obi Wan Kenobi 2. Sezon
Loki 2. Sezon
Mandolorian 3. Sezon
Secret Invasion
The Patient
Steve Carell ve Domhall Gleeson’lı yeni dizi
Chipp

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir