İsminize Özel Araba: Yeni Opel Corsa

'Customization' terimi yani 'Kişiselleştirme' pazarlama dünyasının yeni gözdelerinden biri. Kişiselleştirerek, müşterilerine farklı ve kişiye özel bir deneyim sağlayan markalar pazarda bir adım öne geçerken, bu uygulamaların da nasıl yapıldığı konusu markaların reklam anlayışlarını düzenlemesine yardımcı oluyor.

Kişiselleştirme deneyiminin son zamanda en çok dikkat çeken uygulaması ise Opel'den geldi. Yeni Corsa modeline isim bulma karmaşasını üstünden atmak isteyen Opel yetkilileri, Gitam BBDO İsrail ile ortak bir kampanya tasarladı. Yeni Corsa modelinin ismini, sahiplerinin ismi ile özdeşleştirme kampanyası böylece ortaya çıktı. Yani siz yeni Corsa'nızı aldığınızda, ona kendi isminizi de vermiş oluyorsunuz.

Mükemmel bir ürün-sahip eşleşmesi ve kişiselleştirme kampanyasının sonuçları da çok can alıcı oldu. Özellikle genç kitlenin ilgisini ve dikkatini çeken bu çalışma ile daha model duyulur duyulmaz, internet üzerinden siparişlerde ve yeni isimlerde büyük bir patlama yaşandı. Bunun yanı sıra yapılan radyo çalışmasında da satılan ilk isim yazılan araba olan 'Opel Corsa Amit' ile de ünlerini büyük bir çevreye duyurmayı başardılar. Çalışmanın yankıları aslında bunlarla da sınırlı değil. Kampanya sonlandırıldığında bile çok fazla geri dönüş aldı Opel yetkilileri.

Buna benzer örnekler çoğalır mı bilinmez ama Opel ve Gitam BBDO çok güzel bir işe imza attı diyebiliriz rahatlıkla. Hatta videodaki deyimle "modele isim vermek yerine, modeli yarattılar".

Peki ya markaların size özel tasarımlarından ziyade, sizin isim/tasarım aşamasına katkı sağladığınız ürüne ve markaya sempatiniz ve ilginiz ne derecede artardı?

httpv://youtu.be/Blo8Povkt_A

MarTech Awards 2022'nin son başvuru tarihi uzatıldı

Pazarlama teknolojilerinin sektöre örnek olacak en başarılı kullanımlarının ödüllendirileceği MarTech Awards'un son başvuru tarihi [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir