İş Dünyasındaki Cinsiyet Eşitsizliğine Dikkat Çeken Ürünler Satan Web Sitesi

2013'te az avantajlı topluluklardaki kızların, genç kadınların kariyer olanaklarını geliştirmek için kurulan, eşit fırsatlar için mücadele eden yardım kuruluşu The Girls’ Network, Noel bağış toplama kampanyasını geçen hafta başlattı.

The Enpowerium isminde sahte bir online mağaza kuran kuruluş, kadınların kariyerlerinde ilerlemelerine yardımcı olmayacak olan ürünler satarak dikkat çekti. Gerçek olmayan ürünlerine değişik isimler katan sitede; cam tavanları kırmak için pembe bir çekiç, kariyer tırmanma merdiveni için gerekli baret, çifte standart için çift odak gözlüğü ve kadınların erkeklerden daha az maaş aldığına gönderme yapan manikür dostu ücret açığı dolgu malzemesi gibi ürünler bulunuyor.

Kampanya, kadınların kariyerlerinde karşılaştıkları cinsiyete dayalı ücret farkını, işe mi yoksa aileye mi öncelik vermeyi seçmeleri gerektiğini ve erkek akranlarıyla aynı düzeyde tanınma elde etmek için daha çok çalışmaya ihtiyaç duymaları gibi gerçek sorunlara ilişkin farkındalık yaratmayı hedefledi. Ayrıca kampanyayı yaratan ajans işyerindeki cinsiyet eşitsizlikleri hakkında ciddi bir noktaya değinmek içi mizah ve şaka amaçlı bu değişik ifadeleri kullandığını söyledi.

The Girls Network'ün CEO'su ve kurucu ortağı Charly Young, kampanya hakkında şunları söyledi:

"Hiçbir genç kadının geleceğini cinsiyeti, etnik kökeni, geçmişi veya ebeveyn geliri ile sınırlandırmaması gerektiğine inanıyoruz.Tüm kızların hırslarını gerçekleştirmeleri, öz değerlerini keşfetmeleri ve dünyayı ve geleceklerini şekillendirme kapasitelerini geliştirmeleri için desteklendiğini görmek istiyoruz."

Bu yıl corona virüs salgını nedeniyle birçok gencin zor koşullarda mücadele ettiğini hatırlatan Young, insanların Noel'deki bağışlarında The Girls Network'ü değerlendirmelerini istedi.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir