iOS 16.0.2 güncellemesiyle "kamera titreme sorunu" çözüldü!

iPhone 14 Pro modellerinde şaşırtan kamera sorunu, iOS 16.0.2 güncellemesiyle ortadan kalktı.

Geçtiğimiz haftalarda satışa sunulan iPhone 14 serisinde meydana gelen ilginç kamera sorununu sizlere aktarmıştık. iPhone 14 Pro modellerinin OIS (Optik Görüntü Sabitleme) modülünde yazılım kaynaklı olduğu tahmin edilen bir sorun neticesinde kullanıcılar, Snapchat, TikTok ve Instagram gibi sosyal medya platformlarında kamera titreme sorunuyla karşılaşmışlardı.

Apple, kullanıcıların yaşadığı bu sorunun sosyal medyada yayılmasının ardından, yaşanan sorunun farkında olduklarını ve bu sorunun donanımsal değil yazılımsal olduğunu belirtmişti. Bu hafta yapılması beklenen bir güncelleme ile sorunun çözüleceğini işaret eden Apple, bugün yayınladığı iOS 16.0.2 güncellemesi ile "kamera titreme" sorununu ortadan kaldırdı. 

iphone-11

iOS 16 ile birlikte  uygulamalar arası içerik kopyalamak için istenen izin sıklığı azaltılarak kopyala/yapıştır sistemi daha kolay hale geldi. Bunun yanında Apple, yeni güncellemeyle, ekran değişimi nedeniyle iOS 16 kurulan iPhone X, XR ve iPhone 11 modellerinde dokunmatik algılama sorununu da ortadan kaldırdı.

iOS 16 güncellemesinden faydalanabilecek iPhone modelleri:

iPhone 13 mini, iPhone 13, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max
iPhone 12 mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max
iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max
iPhone Xr, iPhone Xs, iPhone Xs Max
iPhone X
iPhone 8, iPhone 8 Plus
iPhone SE, iPhone SE (2022)

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir