İnteraktif Reklamcılık Derneği IAB, Türkiye’deki 10. yılını kutluyor

Türkiye’de pazarlama iletişimi ve reklamcılık sektörünün dijital çalışmalarına katkı sağlayan İnteraktif Reklamcılık Derneği (IAB), Türkiye’de 10. yılını kutluyor.

Yayıncılardan, reklamverenlerden ve reklam ajanslarından oluşan 149 üyeyi aynı çatı altında toplayan IAB, 10 yıl boyunca gerçekleştirdiği faaliyetler ile pazarlama iletişimi ve reklamcılık sektörünün dijital çalışmalarına katkı sağlıyor.

IAB'nin Avrupa'daki ülke bazlı örgütlenmesi IAB Europe tarafından koordine ediliyor. 2007'de bir platform olarak kurulan ve 2011'in Temmuz ayında dernekleşen İnteraktif Reklamcılık Derneği, Avrupa organizasyonuna bağlı bir yapı olarak dijital sektörün ülkemizdeki en güçlü temsilcisi konumunda yer alıyor. IAB, hedefleri doğrultusunda eğitimden, endüstri standartlarının oluşturulmasına, yarışmalardan çeşitli seminer, webinar, canlı yayın gibi etkinliklere sektörel araştırmalardan rapor ve makale yayınlamaya kadar pek çok alanda faaliyet gösteriyor.

İnteraktif Reklamcılık Derneği (IAB), aynı zamanda IAB Europe Yönetim Kurulu'nda yer alıyor ve dijital ekosistemi ülkemiz ve globalde yaşanan gelişmeler ışığında birebir takip ederek çözümler üretiyor.

IAB Türkiye, "10. yılımızı kutladığımız bu sene, 10 yıldır çizgimiz belli, dijitaliz diyoruz. Sektörün değişen çözüm ihtiyaçlarına yönelik gerçekleştireceğimiz webinarlar, araştırmalar, raporlar, eğitimlerle; sektör dernekleriyle işbirliği içerisinde yapacağımız çalışmalarla ve katma değer yaratan faaliyetlerimizle gelecek 10 yılları da dijital reklamcılık endüstrisini en iyi şekilde temsil etmeye devam edeceğiz."

Tanıtım tarihi belli olan Galaxy S serisinden ilk video

Samsung Galaxy S serisinin son modeli S22'nin tanıtım tarihi belli oldu.

Bunlar İlginizi Çekebilir