Instagram'ın Yeni Özelliği: Kısıtlama

Günümüzün popüler sosyal medya uygulaması Instagram, kullanıcılarını memnun etmek adına yeni bir özelliği daha aktifleştirdi. Restrict olarak adlandırılan bu özellik Instagram’ın siber zorbalığın önüne geçmek adına geliştirdiği özellikler arasında yerini aldı ve kullanıcılara çeşitli kısıtlamalar getirdi.

Restrict (kısıtlama) özeliğini kullanarak, istemediğimiz kişilerin paylaştığınız içeriklere yorum yapmasını engelleyebileceksiniz. Böylece, Instagram yorum kısmında sıkça rastladığımız çeşitli taciz, hakaret, kötü söz içeren içeriklerden bir nebze de olsa arınmış olacak. Hatta bir fenomenseniz, takipçilerinizle aranızda bir spam etkisi yapan yorumlara sattığı ürün bilgisini defalarca bırakıp, içeriğinizi anlamsız bölen hesaplardan kolayca kurtulabileceksiniz.

Oldukça faydalı olan kısıtlama özelliği Instagram'ın son güncellemesiyle birlikte yayınlandı. Bu özelliği kullanmaksa oldukça basit. Yapmanız gereken, istemediğiniz yorumu yapan kişinin üzerine tıklayarak ya da o kişinin profiline gitmek ve özelliği aktif etmek.

Siz o kişiyi engelleseniz de yorumu yapan kişi engellendiğinden bir haber, paylaşımın altında yorumunu görebiliyor. Kısıtlama özelliğinden önce, hatırlarsanız yorum yapması istenmeyen kullanıcıları direkt engellemek gerekiyordu.

Instagram kısıtlamakta özelliği ile beraber zorbalıkla mücadele kapsamında “Create Don't Hate” isimli bir etiket oluşturdu. Bu etiketle yapılan paylaşımların platform içinde farkındalığın artırması bekleniyor.

Kaynak: NPR

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir