Instagram, ücretli abonelik özelliğini bazı kullanıcılara açtı

Ücretli abonelik özelliğini bazı kullanıcılarına açan Instagram, özelliği tüm kullanıcılara sunmaya hazırlanıyor.

Geçtiğimiz Kasım ayında ücretli abonelik özelliğini test etmeye başlayan Instagram, geliştirdiği özelliği bazı kullanıcılarına sunmaya başladı. 

İçerik üreticilerini odak alarak geliştirilen yeni özellik, henüz test aşamasında olsa da 10 kullanıcısına açtığı ücretli abonelik hizmetiyle Instagram bu özelliği test aşamasından uygulama aşamasına geçirdi. Ücretli abonelik özelliğini kullanan kullanıcılar belirledikleri gönderiler sayesinde diğer kullanıcılardan ücret alabilecek. Abonelik durumunda ise aylık 0.99 dolar ile aylık 99.99 dolara ücretlendirme seçeneği bulunuyor.

Ücretli abonelik sayesinde içerik üreticiler abonelerine özel hikâye ve özel gönderiler sunabiliyor. Bu açıdan bakıldığı zaman Instagram'ın bu özelliği OnlyFans uygulamasının sunduğu hizmete de benziyor diyebiliriz. Özelliğin Türkiye'de ne zaman hizmete gireceği konusunda ise henüz bir açıklama yapılmadı.

Kariyer
Dünyanın Down sendromlu ilk sanal influencer'ı "Kami"

Dünyanın Down sendromlu ilk sanal influencer'ı Kami, down sendromlu 100'den fazla gerçek genç kadının yüzünün birleşiminden oluşturuldu.

Bunlar İlginizi Çekebilir