Instagram Reels videoları 10 dakikaya uzuyor

Artık Instagram Reels videolarının kısalığından şikayet edilmeyecek. Meta, Reels videolarını 10 dakikaya uzatmak için testlere başladı.

Sosyal medya platformlarının hızla evrildiği günümüzde, kullanıcıların kısa ve etkili içeriklere olan ilgileri her geçen gün daha da artıyor. Günümüz kullanıcıları, karşılarına çıkan içerikleri hızlıca tüketmek istiyorlar. İşte bu noktada "kısa video" formatı öne çıkıyor ve bu konseptte en önde gelen platformlardan biri de Instagram olarak karşımıza çıkıyor. Ancak, Instagram'ın son hamlesi, içerik üreticilerin dikkat çekmek ve yaratıcılıklarını sergilemek için oldukça kısıtlı olan sürelerini ortadan kaldıracak gibi duruyor.

Reels videoları 10 dakikaya uzuyor

Instagram ilk olarak içerik üreticilerin yalnızca 30 saniyelik Reels videoları oluşturabilmelerine olanak tanıyordu. Ancak bu kısa süre, içerik oluşturma ve içerik üreticilerin kendini ifade etmeleri konusunda bazı sınırlamalara sebep oluyordu. Kullanıcıların bu kısıtlılığa yönelik eleştirileri üzerine Instagram, önce Reels videolarının süresini 60, ardından 90 saniyeye çıkardı. Şimdi ise platform, bu süreyi tekrardan uzatmaya hazırlanıyor. Gelen bilgilere göre, platform şu an 3 ve 10 dakika uzunluğundaki Reels videolarını test ediyor. Instagram bu hamle ile kullanıcıların platformda daha fazla zaman geçirmelerini amaçlıyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir