Instagram planlama özelliğini yayına aldı

Instagram kullanıcıları artık; fotoğraf, carousel ve Reel gönderilerini 75 gün öncesinden planlayabilecek.

Geçtiğimiz günlerde Instagram'a da Twitter ve diğer birçok mecrada olduğu gibi zamanlama özelliğinin geleceğini duyurmuştuk. Bugün yapılan bir paylaşımla özelliğin artık kullanıma sunulacağı duyuruldu.

Zamanlama özelliğine Gelişmiş Ayarlar sekmesi aracılığıyla erişebilen kullanıcılar, şimdilik gönderiyi sadece mobil üzerinden planlayabiliyor. Bunun için ise "Bu gönderiyi planla" seçeneğine gelerek butonu aktif hale getirmek yeterli oluyor. Gönderiyi planladıktan sonra ise olası herhangi bir hatayı "Planlanan içerikler" sekmesine gelerek düzenlemek mümkün. 

İçerik üreticilerin işini oldukça kolaylaştıracak olan özeliğin yanı sıra Instagram bir de "Achievements" özelliği ile yeni bir özellik test etmeye başladı. Bu özellik ile kullanıcıların işbirliği geliştirmeleri durumunda rozet kazanacakları biliniyor. Achievements özelliğinin ne zaman kullanıma açılacağı konusunda ise henüz bir açıklama yapılmadı.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir