Instagram NFT özelliğini test etmeye başladı

Instagram, beklenen NFT adımını attı ve şirketin kurucusu ve yöneticisi Adam Mosseri, NFT özelliğini test etmeye başlayacaklarını söyledi.

Instagram’ın günümüzdeki başkanı ve eski Facebook yöneticisi Adam Mosseri tarafından geçtiğimiz gün sosyal medya üzerinden yapılan paylaşıma göre, dijital varlığı benzersiz kılan ve bu nedenle değiştirilemez token olarak adlandırılan NFT'ler Instagram'a geliyor. Instagram'ın ana şirketi Meta'nın böyle bir NFT adımı atması kullanıcıların oldukça dikkatini çekti. 

Mosseri, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda NFT'ler için testlerin bu hafta başlayacağını duyurdu. Yeni özelliği ilk olarak ABD'deki bazı içerik oluşturucular ve koleksiyoncuların deneyeceği de söylenenler arasında. Bir milyardan fazla kullanıcıya sahip olan Instagram, yeni eklenecek özellik ile NFT sahiplerinin, ürünlerini Instagram üzerinden ücretsiz olarak sergilemelerine imkân tanıyacak. Kullanıcıların Instagram üzerinde paylaştıkları NFT'ler, sıradan bir gönderi gibi ana akışta görüntülenebilecek. 

instagram-da-nft-ler-sergilenebilecek

Meta CEO'su Zuckerberg, Facebook'ta yayınladığı bir videoda içerik oluşturucuların ve koleksiyonerlerin NFT'lerini kullanıcılara sergileyebilmeleri için dijital koleksiyon ürünlerini Instagram'da test etmeye başladıklarını belirtti. Instagram, gelecekte Flow ve Solana'yı da yeni eklenen özelliğe dahil etmeyi planlasa da şu anlık yalnızca Ethereum ve Polygon blok zincirlerindeki NFT'ler için destek sunacak. 

 

 

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir