Instagram, NFT özelliğini 100 ülkeye daha açıyor!

Instagram, 4 Ağustos’ta paylaşılan güncelleme ile dijital koleksiyon özelliğini 100 ülkeye daha açılacağını duyurdu.

Çatısı altında WhatsApp ve Instagram gibi popüler platformları bulunduran Meta, geçtiğimiz günlerde şirketin metaverse bölümünün zarar ettiğini açıklasa da NFT odaklı çalışmalarını sürdürüyor. Şirket, 4 Ağustos’ta paylaşılan güncelleme ile dijital koleksiyon özelliğinin 100 ülkeye daha açılacağını duyurdu. Daha önce yalnızca ABD’de seçili içerik üreticilerinin kullanımına sunulan özellik uluslararası kullanıma açılacak. Böylece daha fazla kullanıcı NFT'lerini Instagram hesaplarında sergileyebilecek.

Özellik, 100 ülkede daha kullanıcılara sunulacak 

Instagram kullanıcılarının NFT koleksiyonlarını profillerinde sergilemelerini mümkün kılan bu özellik, Afrika, Asya-pasifik, Ortadoğu ve Amerika kıtasındaki 100 ülkede kullanıcılara sunulacak. Şirket, bu özellikle birlikte Coinbase Wallet ve Dapper entegrasyonunu ve Flow desteğini duyurdu. Böylece, Instagram kullanıcıları sahip oldukları Rainbow, MetaMask, Trust, Coinbase ve Dapper cüzdanlarını Meta'a bağlayabilecekler. Instagram'ın NFT özelliğinde faydalanmak isteyen kullanıcıların, adı geçen cüzdanlarını Instagram hesaplarına bağlamaları gerekiyor.

NFT sektörü daha kapsayıcı hale gelecek

Meta, Instagram'a NFT desteği getirmesinin nedenini topluluk odaklı yaklaşımına bağlıyor. Şirket konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Bu alandaki ilk çabalarımızın farklı sesleri güçlendirmesi ve yeterince temsil edilmeyen gruplara NFT gibi yeni dijital varlıklara erişim sağlamamız çok önemli. NFT desteği sunarak erişilebilirliği iyileştirmeyi, alana girişe engellerini azaltmayı ve NFT sektörünü tüm topluluklar için daha kapsayıcı hale getirmeye yardımcı olmayı hedefliyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir