Instagram "Mola ver" özelliğini test ediyor

Gün içerisinde sosyal medyada sıklıkla vakit geçiriyoruz ve içerik tüketiyoruz. Özellikle Instagram'ın Reels, Video gibi özelliklerinin de platforma eklenmesinden sonra bu süre daha da artış gösterdi. Instagram açısından bakıldığı zaman bu durum olumlu gibi gözükse de uygulama tam tersi yönde bir karar vererek gün içerisinde Instagram'da geçirdiğimiz zamanı azaltacak yeni bir özelliği test etmeye başladığını duyurdu.

Instagram'ın yeni özelliği 'Take A Break'  kullanıcıların kendini denetlemesi adına geliştiriliyor. Twitter üzerinden yaptığı bir açıklamada Instagram Başkanı Adam Mosseri, yeni özelliğin kullanıcıların uygulamada belirli bir süre harcadıktan sonra ara vermeleri gerektiğini hatırlatmada gerekli bir araç olduğunu belirtti.

https://twitter.com/mosseri/status/1458468539812044803?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1458468539812044803%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fdesigntaxi.com%2Fnews%2F416627%2FInstagram-Tests-Take-A-Break-Feature-To-Help-Cut-Back-Screen-Time%2F

Kullanıcıların tercihine göre 10-30 dakika sonrası için mola ver hatırlatmasını kurdukları taktirde belirlenen süreden sonra uygulama, kullanıcılara ara vermeleri gerektiğini hatırlatacak.

Şu an test aşamasında olan 'Take A Break' özelliği, beta grubunun bir parçası olan kullanıcılara sunulacak. Özellik, Aralık ayında ise daha geniş bir kitleye sunulmaya başlanacak.

Kariyer
İstanbulkart Mobil tüm İstanbul ulaşımını dijitale taşıdı

İstanbulkart’ı ve İstanbulkart Mobil’i BELBİM AŞ Pazarlama ve Müşteri Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Ceyda Ünal ile konuştuk.

Bunlar İlginizi Çekebilir