Instagram'ın "Yakın Arkadaşlar" özelliğine yeni güncelleme

Instagram, "Yakın Arkadaşlar" özelliğini gönderiler için de kullanıma sundu.

Instagram'da artık gönderileriniz sadece seçtiğiniz takipçilere gözükecek. Daha önce sadece hikâyelerde bulunan "Yakın Arkadaşlar" özelliği son güncellemeyle birlikte gönderileriniz için de kullanılabilecek.

Gönderi paylaşımı yaparken, "Hedef Kitle" olarak adlandırılan bölüm üzerinden işlem yapılan işlem sayesinde, gönderiler yalnızca yakın arkadaşlarla paylaşılıyor. Bu sayede kullanıcı, belirlediği kişilerle gönderisini paylaşmış oluyor.

Özellik, uzun bir test sürecinin ardından belirli kullanıcı grupları için kullanıma sunulmuştu. Mayıs ayında özelliğin test aşamasında olduğu ilk olarak bir sosyal medya kullanıcısı tarafından duyurulmuştu. Kısa bir süre içerisinde kullanıcıların yoğun ilgisiyle karşılaşan bu özellik, şimdi sadece iOS uygulamasının son güncellemesinde bulunuyor. Ancak yakın gelecekte Android kullanıcıları da bu özelliği kullanabilecekler.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir