Instagram, IGTV Videolarına Alışveriş Özelliği Getiriyor

Instagram, uzun biçimli video sekmesi IGTV'de alışveriş özelliğini piyasaya sürüyor. Alışveriş özelliğinin bu yılın ilerleyen dönemlerinde kısa biçimli video sekmesi Reels'te test edileceğini söyleyen Instagram, insanların sosyal platformda alışveriş yapabilmeleri için daha fazla yol ekliyor.

https://pazarlamasyon.com/instagram-shop-turkiyeye-geliyor/

Kullanıcılar, IGTV videolarında ürünleri izleyebilir ve satın alabilir, işlemi Instagram Checkout'ta veya satıcının web sitesinde tamamlayabilirler. Kreatörler ve işletmeler, uzun biçimli, düzenlenmiş videolar aracılığıyla sürükleyici bir deneyimin parçası olarak satışlarını gerçekleştirecekler. Instagram, alışveriş yapılabilir IGTV videolarının yakında Instagram Shop sekmesinde sunulacağını söyledi.

Instagram'ın COO'su Justin Osofsky yaptığı açıklamada, "Dijital içerik oluşturucular ve markalar, yeni gelişen kültürü Instagram'a getirmeye yardımcı oluyor ve insanlar onlardan ilham almak için Instagram'a geliyor. Alışverişi IGTV ve Reels'e getirerek, doğrudan videolardan alışveriş yapmayı ve karşılığında satıcıların hikayelerini paylaşmalarına, müşterilere ulaşmalarına ve geçimlerini sağlamalarına yardımcı oluyoruz." dedi.

@Patricktabeauty'nin yaratıcı makyaj sanatçısı Patrick Ta ise, "IGTV'deki ilk alışveriş sunumunun bir parçası olmak çok heyecan verici bir fırsat. Instagram, bireylerin geçmişleri ne olursa olsun bir araya gelip ortak bir şey üzerinden bağlantı kurabilecekleri bir platform sağlıyor. Tutkularımı, ilhamlarımı ve yaratıcı vizyonumu dünyayla paylaşmamı sağladı," dedi.

Kariyer
INBOX, mevzuata uyumlu işlemsel e-posta aracı INBOXNotify’ı tanıttı

E-posta pazarlama servisi INBOX'ın Kurucusu Emin Onur Genç, INBOX'un mevzuata uyumlu işlemsel e-posta aracı INBOXNotify hakkında konuştu.

Bunlar İlginizi Çekebilir