Instagram Google Haritalar'ın yerini mi alıyor?

Instagram, yerel işletmeleri öne çıkarmak için harita özelliğini geliştirdi.

Meta CEO'su Mark Zuckerberg, Instagram kullanıcılarının bölgedeki yerel işletmeleri doğrudan uygulama içinde keşfetmelerine yardımcı olacak yeni bir arama özelliği geliştirdiklerini açıkladı.

Kullanıcılar bu özellikle birlikte, artık çevredeki popüler etiketli yerleri keşfedebilecek ve işletmeleri restoranlar, kafeler, güzellik salonları ve parklar dahil olmak üzere kategorilere göre filtreleyebilecekler. Geliştirilen bu özellik ile kullanıcılar yakındaki işletmeleri ararken daha işlevsel bir deneyim yaşayacak. Özelliğin bir diğer artısı ise; etiketli gönderilerin, hikâyelerin, kılavuzların ve hatta ilgili hashtag'lerin kullanıcılara sadece bir dokunuş uzakta olması.

Özelliğin geliştirilme aşamasında yapılan araştırmada, 18-24 yaş aralığının yüzde 40'ı, bir öğünde fikir sahibi olmak için Instagram'ı veya rakibi TikTok'u düzenli olarak ziyaret ettiği belirtiliyor. Instagram'ın geliştirdiği aramalar özelliği ile birlikte belki de Google Haritalar'ın yerini Instagram alabilir.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir