Instagram, 'Favoriler' özelliğini test ediyor

Instagram, Favoriler özelliğini kullanarak öne çıkan paylaşımları düzenleyebilmenize olanak sağlayacak bir algoritmayı test ediyor.

Instagram, şu an itibariyle takip edilen kişilerin paylaştığı en son gönderilere ve gönderilerle olan son etkileşimlerine dayanarak kullanıcı için bir akış oluştuyor. Sosyal medya platformuna göz atarken, kullanıcılar görmek istemedikleri, ancak yine de beğendikleri çok sayıda gönderi veya içeriğe maruz kalıyor. Algoritma; beğeniler, yorumlar, gönderiyi paylaşma ve kaydetme gibi diğer gönderilerle olan kullanıcı etkileşimlerinden öğrendiğinden, akış her zaman bir kullanıcının gerçekten görmek istediği gönderileri göstermeyebilir.

Böyle bir içerik dünyasından, favoriniz olan bir hesabın içeriklerini görmek zor olabilir ve içerikler akıştaki diğerler paylaşımlar arasında kaybolabilir. Bu, bazı kullanıcılar için can sıkıcı olabilir. Çünkü algoritma, sosyal medya platformunda en sevdikleri kullanıcıdan birkaç paylaşımını kaçırmalarına neden olabilir. Instagram Favoriler özelliği bu soruna bir çözüm olarak gelecek ve kullanıcının favori içerik oluşturucusundan veya markasından yayınları ve içerikleri akışlarının en üstünde görüntüleyebilir.

Bu özellik, kullanıcıların platformu en sevdikleri hesaplar hakkında bilgilendirmelerine ve içeriklerine öncelik vermelerine olanak tanıyacak. Instagram favorileri özelliği şu anda hala test ediliyor ve platformdaki kullanıcılar için ne zaman sunulacağı belli değil.

Kariyer
Anthony Hopkins'den NFT koleksiyonu: "The Eternal Collection"

Anthony Hopkins, sevilen filmlerini "The Eternal Collection" adını verdiği bir NFT koleksiyonuna dönüştürüyor.

Bunlar İlginizi Çekebilir