Instagram DM’e yeni özellikler

Instagram, kullanıcıları istenmeyen içeriklerden korumak için yeni özelliğini devreye alıyor.

Meta bünyesindeki Instagram, kullanıcılarını istenmeyen içeriklerden korumak amacıyla sunduğu yeni özellikleri duyurdu.

Instagram'ın yeni özelliği, kullanıcıların DM kutularında istenmeyen video ve fotoğraflardan korunmasını hedefliyor. Bu özellikle, kullanıcılar arasında takip durumlarına dayalı bir sınırlama getiriyor. Eğer bir Instagram kullanıcısı, sizi takip etmiyorsa, ona sınırsız mesaj isteği gönderme hakkınız bulunmayacak ve bu hak sadece bir mesajla sınırlı kalacak. Ancak, mesaj isteği kabul edilirse, sınırsız mesaj hakkınız devreye girecek. Böylece, istenmeyen içeriklerin yayılmasının önüne geçilmesi amaçlanıyor.

Yeni özellik, sadece metinle sınırlı iletişimi de destekliyor. Sesli not, video veya fotoğraf gönderebilmek için önce davetin kabul edilmesi gerekecek. Bu, içerik kontrolünü kullanıcıların eline verirken, istenmeyen içeriklerin yayılmasını engellemeye yardımcı da olacak. Özellikle, kadın kullanıcılar için bu durum oldukça önemli. Kadınlar, DM kutularında sık sık rahatsız edici içeriklerle karşılaşan kadın kullanıcılar için yeni özelliğin kadınların güvenliğini artırmada önemli bir adım olduğunu belirtiyor.

Meta Kadın Güvenliği Başkanı Cindy Southworth, yeni özelliğin kullanıcıların DM kutularını açtıklarında kendilerini güvende hissetmelerini sağlamayı amaçladığını vurgularken topluluğun ihtiyaçlarını ve endişelerini anlamak için sürekli olarak geri bildirim toplanacağı ve Instagram deneyiminin daha güvenli hale getirilmesi için çalışmaların devam edeceği belirtiliyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir