Instagram'da, “yapay zekalı arkadaş” dönemi başlıyor

Instagram kullanıcıları, yapay zeka destekli sanal arkadaş oluşturabilecekler. Gerçek bir arkadaş gibi tasarlanan bu chatbot, kullanıcıların sorunlarını dinleyerek onlara destek sağlayabilecek.

Meta, Instagram'ı geliştirmek için yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Daha önce, farklı kişiliklere sahip yapay zeka destekli chatbot'lar üzerinde çalıştıklarını duyurmuşlardı. Şimdi ise, Instagram'ın yapay zeka destekli sanal arkadaşlar üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

Uygulamaların test sürümlerindeki özellikleri ortaya çıkarmasıyla tanınan Alessandro Paluzzi, Instagram'ın yeni özelliği hakkında bilgi verdi. Paluzzi, "Instagram, yapay zeka destekli bir arkadaş oluşturmak için çalışıyor" mesajını paylaştı ve bu yeni özellikle ilgili ekran görüntülerini yayınladı.

Paylaşılan görüntülere göre, Instagram, sanal arkadaş yaratma sürecinde cinsiyet, etnik köken, ilgi alanları, kişilik tarzı ve yaş gibi özelleştirmeler sunacak. Ayrıca, kullanıcılar, yapay zeka destekli arkadaşlarına bir isim koyup ve avatar atayabilecekler.

Arkadaş oluşturma ekranında yer alan “Merhaba! Sorularını yanıtlayabilir, yaşadığın zorlukları konuşabilir, fikirlerin üzerinde beyin fırtınası yapabilirim ve çok daha fazlasına destek olabilirim” metni, yeni özellik hakkında az da olsa bilgi veriyor.

Yeni özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı ise henüz kesinleşmiş değil. Instagram'ın yapay zeka destekli sanal arkadaşı hakkında daha fazla bilgi için videomuzu izleyebilirsiniz.

Instagram'da, “Yapay Zeka Arkadaş” dönemi başlıyor

 

 

 

 

 

Bu gönderiyi Instagram'da gör

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pazarlamasyon (@pazarlamasyoncom)'in paylaştığı bir gönderi

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir