Instagram, çoklu kişiliklere sahip yapay zekâ sohbet botunu tanıtabilir

Instagram, kullanıcıların sorularını yanıtlayabilen ve farklı kişiliklerle iletişim kurabilen bir yapay zekâ sohbet botunu yakın zamanda tanıtabilir.

Instagram, 30 farklı kişilikle çalışabilen bir yapay zekâ sohbet botunu tanıtabileceğini iddia ediyor. Yapay zekâ sohbet botlarının popülerlik kazanmasıyla birlikte, Instagram'ın da bu alana girmek istemesi şaşırtıcı değil. Ünlü mühendis Alessandro Paluzzi, sosyal medya platformunun yakında kullanıcıların sorularını yanıtlayabilecek ve tavsiye verebilecek kendi platformunu tanıtabileceğini iddia ediyor.

Daha da ilginç olanı, içeriden paylaşılan ekran görüntülerine göre, kullanıcıların iletişim kurmak için 30 farklı kişilik arasından seçim yapabileceği görünüyor. Ayrıca, sohbet botu basit bir etiketle mesaj yazmada veya konuşmalara katılmada yardımcı olabilecek.

Snapchat gibi diğer popüler sosyal medya platformları da yapay zekâ sohbet botlarını entegre etmeyi denemişti. Ancak bu durumda, My AI adlı botun yaş sınırlama özelliklerine sahip olmaması nedeniyle, bir gazeteciye yanlış tavsiyelerde bulunduğu ortaya çıkmıştı.

Instagram'ın kendi sohbet botunun nasıl olacağı henüz görülmüyor. Ancak gelecek özelliğin açıklanması, Şubat ayında CEO Mark Zuckerberg'in Meta'nın tüm uygulamaları için "yapay zekâ kişilikleri" üzerinde çalışan bir ekibin olduğunu duyurması göz önüne alındığında sürpriz olmayacağa benziyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir