Instagram Beğeni Sayısı Artık Resmen Gizlendi

Çok uzun bir süredir Instagram beğenilerinin gizleneceğine dair konuşmaktayız. Önce bazı ülkelerde test aşamasındayken duyurduğumuz beğeni gizleme durumu birkaç gün önce Amerika'da devreye girmişti, artık Türkiye'de de resmiyete kavuştu.

Instagram beğenileri 6 pilot ülkede (İtalya, Avusturalya, Kanada, Brezilya, Japonya, Yeni Zelanda ve İrlanda) deneme amacıyla kaldırıldıktan sonra geçtiğimiz günlerde Amerika'da da kullanıcıların bir kısmında gizlenmişti. Dün akşamdan beri Türkiye'deki kullanıcılar da Instagram gönderilerinde beğeni sayısını göremiyor ancak beğenen kişilerin listesine ulaşabiliyor.

Instagram konuyu ilk duyurduğunda amacını “Arkadaşlarınızın paylaştığınız fotoğraflara ve videolara odaklanmasını istiyoruz." şeklinde özetlemiş ve niyetinin Instagram paylaşımlarının değerini artırmak olduğunu söylemiş olsa da bu konu ilk duyurusu yapıldığından beri oldukça tartışmalı bir konuydu.

Bizler de bu durumun ajans ve markaları nasıl etkileyeceğini sektörden profesyonellere sormuştuk.

https://pazarlamasyon.com/instagram-postlarinda-begeni-sayisinin-gozukmemesi-markalari-ve-ajanslari-nasil-etkileyecek-sektorel-bakis/

Markalardan ve ajanslardan profesyonellerin yorumları artık Türkiye için de geçerli olacak. Instagram'da yeni bir dönem başladı desek yeridir zira sosyal mecralar giderek herkesin kendisini beğendirme yarışına girdiği platformlar haline geliyordu.

Sizce bu hamle bu bakış açısını değiştirebilecek mi? Beğenilerin kaldırılması hakkında siz neler düşünüyorsunuz?

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir