Instagram akışa yeni özelleştirilmiş sekmeler geliyor

Instagram Takip Edilenler ve Favoriler sekmelerini kullanıma sunuyor.

Instagram, bugünden itibaren Akışa ek olarak, gönderileri kronolojik şekilde gösteren Takip Edilenler ve Favoriler sekmelerini kullanıma sunuyor. 

Kullanıcıların Akışı yeni içerik üreticilerini keşfetmek veya aile ve arkadaşlarını takip etmek gibi farklı amaçlarla kullandığını gören Instagram, bu yeni sekmelerle insanlara kendilerine en uygun şekilde platformu deneyimleme fırsatını sunmayı amaçlıyor. 

Takip Edilenler sekmesi, takip edilen hesapların gönderilerini paylaşım zamanına göre sıralayarak gösteriyor. Favoriler ise kullanıcılar tarafından belirlenen hesapların en son paylaştığı gönderilerden oluşuyor. Bu özellik ile kullanıcılar, 50’ye kadar Favori hesap seçebilecek ve diledikleri zaman bu listede değişiklik yapabilecek. Favoriler listesindeki hesapların gönderileri aynı zaman da Ana Akış’ta yıldız ikonuyla birlikte daha üst sıralarda yer alacak. 

Favoriler ve Takip Edilenler kronolojik sırayla gösterilecek. Ancak araştırmaların kullanıcıların etkileşime göre sıralanmış akışı tercih ettiğini gösterdiğini belirten Instagram, Ana Akışta varsayılan sıralamayı kronolojik olarak belirlemeyecek. 

Fil’m Hafızası’ndan "metaverse" odaklı film seçkisi

Fil'm Hafızası, metaverse odağındaki filmleri Pazarlamasyon okuyucuları için derledi.

Bunlar İlginizi Çekebilir