Instagram'a yeni özellik: Yakın arkadaşlarınızı kategorilere ayırın

Instagram'ın yeni özelliği ile "Yakın Arkadaşlar" listenizi, arkadaşlarınızın ilgi alanlarına göre kategorilere ayırın.

Futbolla ilgili hikayelerinizi yalnızca futbolsever arkadaşlarınıza mı göndermek istiyorsunuz? Veya belirli bir ilgi alanına sahip arkadaşlarınız için özel hikayeler mi paylaşmak istiyorsunuz? Instagram'ın yeni özelliği ile artık "Yakın Arkadaşlar" listenizi, arkadaşlarınızın ilgi alanlarına göre kategorilere ayırabileceksiniz.

Instagram, platforma eklediği yeni özellikler ile uygulamasını kişiselleştirmeye devam ediyor. Yakın zaman önce, "Yakın Arkadaşlar" listesine eklediği kategorilere ayırma özelliği ile kullanıcıların hikayelerini sadece belirledikleri arkadaş gruplarına göndermelerini mümkün kılıyor.

isntagram-yakin-arkadaslar

Bu yeni özelliği kullanmak oldukça basit. İşte adım adım nasıl yapılır:

Adım #1: Instagram uygulamasını açın.

Adım #2: Ana sayfada, ekranınızı sağa kaydırarak hikaye ekranına ulaşın.

Adım #3: Hikaye ekranına ulaştığınızda, ekranın alt kısmında bulunan gönderim seçeneklerinden "HİKAYE" seçeneğine dokunun.

Adım #4: Galerinizden bir fotoğraf seçtikten sonra, ekranın altında "Yakın Arkadaşlar" bölümünün hemen yanında bir ok işareti göreceksiniz.

Adım #5: Bu ok işaretine dokunduğunuzda, yakın arkadaşlarınız için yeni listeler oluşturabilirsiniz.

Hikayelerinizi istediğiniz arkadaş gruplarına daha kolay ve kişiselleştirilmiş bir şekilde göndermek için bu adımları takip edebilirsiniz. Bu özellik sayesinde, sadece belirli bir arkadaş grubunun ilgisini çekebilecek hikayeler gönderebileceksiniz. 

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir