Instagram'a re-post özelliği geliyor

Instagram re-post özelliğini test etmeye başladı.

Dünyada en çok kullanıcıya sahip sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram, birçok sosyal medya uygulamasına özgü özelliklerden esinlenerek bünyesine entegre ediyor. Kimi zaman Snapchat'in hikâye özelliğini kimi zaman da TikTok'un kısa video özelliğini kullanıcılarına sunan Instagram, bu kez de Twitter"Re-post" özelliğini uygulamaya eklemek için kolları sıvadı.

Instagram tarafından henüz bir açıklama gelmese de sosyal medya danışmanı Matt Navarra tarafından fark edilen yeni özellikle beraber kullanıcılar artık Instagram üzerinden de bir gönderiyi kendi profillerinde paylaşabilecek. Daha önce Re-post uygulaması ile bu hizmeti sunan Instagram, artık bir ara uygulamaya yer vermeden direkt olarak kullanıcılarına gönderileri yeniden paylaşma imkânı sunacak.

The Verge’deki bir habere göre Meta Sözcüsü Seine Kim, “Kullanıcılarımız daha önceden de beğendikleri bir gönderiyi ‘hikayeler’de yeniden paylaşabiliyordu. Benzer şekilde şimdi de gönderileri kendi profillerinde yeniden paylaşabilmeleri için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bunun orijinal içerik üreticileri için de bir fırsat yaratabileceğini düşünüyoruz” açıklamasında bulundu.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir