Instagram'a hediyeleşme özelliği

Instagram, kullanıcılara birbiriyle hediyeleşme özelliği "Gifts" üzerinde çalışıyor.

Yeni güncellemelerle kullanıcılarına birçok alternatif sunan Instagram, içerik üreticilerinin para kazanabileceği bir özellik geliştiriyor. Yeni özellikle beraber kullanıcılar birbirlerine para gönderebilecek.

"Gifts" adlı bu özellik sadece Reels videoları için geçerli olacak. Instagram tarafından yapılan açıklamaya göre özellik, şimdilik belirli bir kitle üzerinde test edilecek ve başarıya ulaşırsa tüm kullanıcılara sunulacak. Bir taraftan Twitter'ın abonelik modeline benzetilen Gifts özelliği aslında TikTok'un kullanıcılarına sunduğu özellikle benzerlik gösteriyor. 

Instagram kullanıcıları, Gifts özelliği ile birlikte birbirlerine hediye olarak para gönderebilecek. Gönderilen paralar da kullanıcıların belirlediği ödeme yöntemi üzerinden banka hesaplarına aktarılacak. Kesin bir açıklama yapılmamakla beraber Gifts özelliği, şimdiden kullanıcıların dikkatini de çekmiş durumda.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir