Instagram’a DM üzerinden alışveriş özelliği

Instagram kullanıcıları alışverişlerini artık DM üzerinden gerçekleştirebilecek.

E-ticaretin hayatımızda büyük bir yer edinmesiyle alışveriş yapmak için fiziksel bir çaba harcamayı azaltalı hatta bırakalı uzun zaman oldu. Öyle ki vaktimizin çoğunu geçirdiğimiz sosyal medya uygulamaları bile alışveriş platformu olarak hizmet vermeye başladılar.

Uzun zamandır kullanıcılarına alışveriş özelliği sunan Instagram, şimdi de kulanıcıları için DM üzerinden alışveriş yapmalarını sağlayacak özelliğini duyurdu. Meta CEO’su Mark Zuckerberg'in kendi hesabından yaptığı paylaşımla duyurduğu özellikte, direkt mesaj üzerinden alışveriş yapmanın mümkün olduğu ve bu alışverişin yeni bir ödeme yöntemi ile gerçekleşeceği bilgisi yer alıyor.

Alışveriş işleminin yanı sıra satın alınan ürünün gönderi takibi de aynı sohbet penceresi üzerinden gerçekleşebilecek. Şimdilik sadece ABD’deki Instagram kullanıcıları için geçerli olacak olan bu hizmet, küçük ve orta ölçekli işletmelerin ürünleri için Meta Pay ile DM sayfasından ayrılmaya gerek kalmadan ödeme yapılabilecek.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir