Instagram'a birçok yeni özellik geliyor

8 Şubat Güvenli İnternet Günü'nün ardından Instagram yakın zamanda platforma dahil olacak birçok özellik duyurdu.

Günümüzde örneklerini sıkça gördüğümüz çevrimiçi sorunlara ilişkin farkındalığı artırmak, interneti çocuklar ve gençler için daha güvenli bir mecra haline getirmek için 8 Şubat, Güvenli İnternet Günü olarak kabul ediliyor.

Geçtiğimiz bu özel günle birlikte Instagram gerçekleştirmeyi planladığı yeni özelliklerini de duyurdu. Bu yeni özelliklerden ilki, kullanıcıların yorumları ve gönderileri toplu olarak silmesini mümkün kılıyor. Bunun yanında yeni eklenecek olan "Etkinlikler" başlıklı bölüm kullanıma sunulacak.

Kullanıcılar bu bölümde geçmiş paylaşımarını, etkileşimlerini, Reels ve Story gönderilerini gözden geçirebilirken başkalarının gönderilerine yaptıkları yorumlara ve beğenilere de bu bölümde ulaşabilirler. Bu sayede kullanıcılar kolay bir şekilde geçmiş etkinliklerine ulaşabilecek ve üzerlerinde değişiklik yapabilecekler.

instagram'a-bircok-yeni-ozellik-geliyor

Kullanıcılara sunulacak olan bu yeni bölüm, kullanıcının profil sayfasında sağ üst köşede erişilebilen menünün altında yer alacak.

instagram'a-bircok-yeni-ozellik-geliyor-1

Yapılması planlanan son değişiklik ise "Hesap Durumu" başlığı altında kullanıcılar Instagram kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle kaldırılmış olan gönderilerini görebilecek ve hesaplarının devre dışı bırakılma riski olup olmadığına bakabilecekler.

Kariyer
Mavi kedi evleriyle patili dostları koruyor

Marka, "Miav" kedi evleriyle de hayvanları korumaya devam ediyor.

Bunlar İlginizi Çekebilir