İnsansı robot Ai-Da tarafından tasarlanan parçalar Londra Tasarım Bienali’nde

Dünyanın ilk ultra gerçekçi insansı robot sanatçısı ve tasarımcısı Ai-Da tarafından tasarlanan parçalar Londra Tasarım Bienali’nde sergileniyor.

Dünyanın ilk ultra gerçekçi insansı robot sanatçısı ve tasarımcısı olan Ai-Da, gözlerindeki kameraları, yapay zeka algoritmalarını ve robotik kolunu kullanarak resim yapabiliyor. Ai-Da'in çağdaş sanat kapsamında tasarladığı parçalar, 2023 Londra Tasarım Bienali'nde sergileniyor. Tasarımlarını oluşturmak için İngiltere’ye götürülen robot, 3B baskı ile göz alıcı ev eşyası prototipleri tasarladı. Koleksiyonda tabak, kase, çaydanlık, vazo gibi parçalar yer alıyor.

Yapay zeka kullanarak tasarlanan parçalar

Son derece gelişmiş bir yapay zeka teknolojisi kullanılarak tasarlanan parçalar, 25 Haziran 2023’e kadar sürecek olan Londra Tasarım Bienali'nde sergileniyor. Parçalar, Somerset House’da düzenlenen ‘AI Mind Home’ sergisinde sanatseverlerle buluşuyor.

ai-da-1

ai-da-2

ai-da-3

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir