İnsan sesinden ayırt edilemeyecek bir şekilde ses klonlayan yapay zeka programı ElevenLabs nedir?

Aslında bir yapay zeka ile konuşuyor olabilirsiniz! ElevenLabs adlı yapay zeka tabanlı program, insan sesinden ayırt edilemeyecek düzeyde gerçekçi sesler üretiyor.

Yapay zeka (YZ) teknolojileri, inanılmaz bir hızla gelişiyor ve bu ilerleme, yaşantımızı kökten değiştirme potansiyeli taşıyor. Özellikle son yıllarda, YZ programlarının insan özelliklerini taklit etme konusundaki yeteneklerini büyük ölçüde arttı. Bu gelişmeler, YZ'nin artık gerçek insan sesinden ayırt edilemeyecek kadar gerçekçi sesler üretebildiği bir döneme işaret ediyor. ElevenLabs adlı yapay zeka tabanlı programın bu konuda gerçekten başarılı sonuçlar verdiğini söyleyebiliriz.

Dudaklarınızı bile oynatmadan çocuğunuza kendi sesinizde masal anlatabilirsiniz

Video içeriklerinin oldukça popüler bir hale geldiği günümüzde, metin seslendirmenin önemi de her geçen gün artıyor. Profesyonel seslendirme yapmak isteyenler arasında, seslendirme ekipmanları için gereken yüksek maliyetleri karşılamakta güçlük çekenler, bu engeli aşmak ve kaliteli bir seslendirme elde etmek için yapay zeka tabanlı ses klonlama programlarına yöneliyorlar. ElevenLabs, yapay zekayı kullanarak metinleri oldukça gerçekçi bir şekilde seslendiren programların arasında yerini alıyor. 2022 yılında hayata geçirilen ElevenLabs, "text to speech" özelliği ile metinleri farklı dillerde seslendirebiliyor. Ayrıca, mevcut sesleri klonlamak için yapay zekayı kullanan girişim, insan tonlamasını yüksek düzeyde taklit edebilme yeteneği ile öne çıkıyor. Kullanıcılar, ElevenLabs ile hem kendi seslerini klonlayabiliyorlar hem de programın içerdiği ses kütüphanesinden faydalanabiliyorlar. Ayrıca, kendi seslerini ya da ses kütüphanesinden seçtikleri sesi farklı dillere dublaj yapmak için kullanabiliyorlar. Dilerseniz kendi sesinizden İngilizce bir kitap seslendirebilir ya da dudaklarınızı bile oynatmadan çocuğunuza kendi sesinizde masal anlatabilirsiniz.

elevenlabs-2

ElevenLabs'in öne çıkan özelliklerinden biri, metni doğal bir insan tonuyla seslendirebilme yeteneği. Bu program, gönderilen metni, sanki bir insan okuyormuş gibi doğal bir tonlamayla sunabiliyor. Ayrıca, kullanıcılar seslendirmelerini "haber sunucusu tarzında, masal anlatıcı gibi, neşeli bir tonla, mutlu bir şekilde ya da kızgın bir ifadeyle" gibi farklı tonlamalara göre düzenleyebiliyorlar.

elevenlabs-3

Ücretsiz ve ücretli versiyonu bulunan ElevenLabs, ücretsiz kullanımlarda ayda 10 bine kadar karakter, 3 tanede özel ses ve ilişkilendirme yapma hakkı sunuyor. Sesinizi klonlamak için ücretli sürüme geçmeniz gerektiğini belirtmekte fayda var. ElevenLabs'in yapay zekasını buradan deneyebilirsiniz. ElevenLabs hakkında daha fazla bilgi için videomuzu izleyebilirsiniz.

İnsan sesinden ayırt edilemeyecek bir şekilde sesinizi klonlayın!

 

 

 

 

 

Bu gönderiyi Instagram'da gör

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pazarlamasyon (@pazarlamasyoncom)'in paylaştığı bir gönderi

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir