İnovasyon bizim DNA'mızda var

Penti CMO'su Cristina Polini ile Tech Brands Turkey'de "Yılın Teknolojik Markası" seçilen Penti'nin başarısını konuştuk.

Türkiye'nin en teknolojik markalarının ödüllendirildiği Tech Brands Turkey'de ödüller sahiplerine kavuştu. Bu yıl Tech Brands Turkey'de "Yılın Teknolojik Markası" seçilen Penti'nin başarısını, Penti CMO'su Cristina Polini ile konuştuk.

Kadınları alışveriş deneyimlerinde özgürleştirmek için çalışıyoruz
Öncelikle tüm okurlarınıza çok teşekkür ediyoruz. Penti olarak kadınları alışveriş deneyimlerinde özgürleştirmek ve hayatlarını kolaylaştırmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Sektör liderliğinin getirdiği sorumlulukla müşterilerimize her zaman daha iyiyi ve yeni teknolojileri sunmayı da görev edindik. Bu anlamda attığımız adımların karşılığının böyle bir ödülle taçlanması marka olarak bizi çok mutlu etti. 

Müşterinin tüm ihtiyaçlarını anlamak çok önemli
Gelecek dönemlerde ayakta kalabilmek için hedef kitlenizdeki müşterinin tüm ihtiyaçlarını anlamak, bu ihtiyaçlara marka olarak sadece ürün bazında değil alışverişin tüm adımlarında cevap vermek çok önemli. Penti olarak inovasyon bizim DNA’mızda var, ürünlerimizi kadınların değişen ve gelişen ihtiyaçlarına göre tasarlamaya ve üretmeye özen gösteriyoruz ama bununla birlikte müşterilerimizin isteklerine hızlı yanıt verebilmek ve onların alışveriş deneyimlerini iyileştirmek için yatırımlarımızı teknoloji ve e-ticaret alanlarında yoğunlaştırıyoruz. 2023’te müşterilerin en büyük beklentilerinden biri sorunsuz bir alışveriş deneyimi yaşamak, özellikle online ve offline ayrımı yapmadan mağazacılık anlayışına bütünsel baktığımız bir süreçte kadınların alışveriş deneyimlerini özgürleştirmek ve kolaylaştırmayı misyon edindik. 

Amacımız Penti olarak bu dinamiklere uyum sağlayabilen projelerimizle fark yaratabilmek. Sektördeki oyuncularda bu hızın gerisinde kalmamak için adımlarını doğru atmalı. Değişen müşteri ihtiyaçlarını en hızlı ve en güvenli şekilde karşılamak için çalışmalı. 

Müşteriler deneyime de çok önem vermeye başladı
Müşteriler kanal bağımsız olarak ürüne verdikleri önem kadar alışveriş deneyimine de çok önem vermeye başladılar. Özellikle sipariş sonrası çok fazla beklemek istemiyorlar. Hızlı teslimat, aynı gün kargo ve aynı gün teslimat projelerine büyük önem gösteriyoruz. Bunlara ek olarak, tüm mağaza stoklarımızı da e-ticaret satışına açarak stok problemini en aza indirerek hızlı teslimat yönümüzü müşterimizin beklentisini karşılayacak bir noktaya taşıyacağız.

Müşterimizin ürününe hızlı ulaşma isteğini karşılamak ve pozitif etki yaratmak istiyoruz. Müşterimizin beklentisini en iyi şekilde karşılayabilmek adına siparişlerimizin yüzde 95’ini aynı gün kargoya veriyoruz. Yakın zamanda da aynı gün kargo taahhüdü ve aynı gün teslimat projelerimiz yayında olacak. Kişiselleştirilmiş deneyim tasarımının ve her bir müşterinin ihtiyacını doğru zamanda, en doğru kanalda en uygun teklifle karşılamanın önemine inanıyoruz. Müşterilerimizin tüm gereksinimlerini karşılamaya devam ederken, anlaşma yaptığımız Manhattan Active Omni bize gelecekteki zorluklara hızla uyum sağlama esnekliğini, bunlara yanıt verme gücünü ve güvenini aşılamaya devam edecek.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir