Impossible Foods'un Sebze Bileşenli Balık Eti

Et ve süt ürünleri için bitki bazlı ikameler geliştiren Impossible Foods şirketi, rotayı şimdi de sebze bileşenleriyle balık eti kazandırmaya çevirdi.

Foodtech girişim şirketi olan Impossible Foods adını Impossible Burger ile duyurmuştu. Bu burgerin özelliği ise etinin sebze bileşenlerinden hazırlanmasıydı. Et pazarına farklı bir biçimde giriş yapan şirket, şimdilerde ise aynı teknolojiyi balık eti üretiminde gerçekleştirmeyi hedefliyor. Girişimini başarıyla sonuçlandırması, foodtech pazarına yeni bir soluk getirebilir.

https://pazarlamasyon.com/yenilebilir-ve-dogal-plastik-ambalaj-scoby/

Vegan beslenmenin yeni bir pazarın oluşmasına sebep olduğunu zaten biliyoruz fakat üzerinde çalıştıkları yapay balık girişiminin tek amacı sadece vegan beslenme pazarında var olmak değil. Şirket aynı zamanda denizlerdeki ve okyanuslardaki bilinçsiz avlanmanın önüne geçmeyi hedefliyor.

Tabii dünyada kırmızı et tüketim oranının balık tüketme oranından fazla olduğunu bildiğimiz için sebze bileşenli yapay balığın, yapay etten daha fazla ilgi görmesi beklenmiyor fakat belirlenen hedeflere ulaşma konusunda şirketin isteği büyük.

Kariyer
Dünyanın Down sendromlu ilk sanal influencer'ı "Kami"

Dünyanın Down sendromlu ilk sanal influencer'ı Kami, down sendromlu 100'den fazla gerçek genç kadının yüzünün birleşiminden oluşturuldu.

Bunlar İlginizi Çekebilir