IMDb'den 2021'in en iyi dizi ve filmleri

IMDb, 2021'in en iyi dizi ve film listesini açıkladı.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da IMDb, yılın en iyi filmlerini ve dizilerini açıkladı. Listede, en iyi 10 dizi ve en iyi 10 filme yer veren IMDb, izleyicilerin oylamalarını dikkate alarak listeyi puanlama sistemiyle belirledi. 

İşte 2021' in en sevilenleri:

En iyi filmler:

1. Dune

İzleyici karşısına 22 Ekim 2021'de çıkan Dune'ın yönetmenliğini Denis Villeneuve üstleniyor. Oyuncu kadrosunda Timothee Chalamet ve Rebecca Ferguson yer alan Dune filmi, IMDb'den 8.2 puan alarak listenin ilk sırasında yer aldı.

2. The Suicide Squad

Yayınlandığı ilk günden beri oldukça ses getiren The Suicide Squad filmi, IMDb'den 7.3 puan alarak ikinci sıraya yerleşti. Oyuncu kadrosunda ise  Margot Robbie, Pete Davidson ve John Cena gibi isimler yer alıyor.

3. Eternals

İzleyiciyle 5 Kasım 2021 tarihinde buluşan Eternals kadrosunda; Harry Styles, Angelina Jolie ve Kit Harington gibi isimleri bulunduruyor. Film IMDb'den 6.8 puan alarak listenin üçüncü sırasında yer aldı.

Listenin devamı ise şu şekilde:

4. Mortal Kombat

5. Zack Snyder’s Justice League

6. Godzilla vs Kong

7. Black Widow

8. Army of the Dead

9. Cruella

10. Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

En iyi diziler:

1. WandaVision

İlk bölümü 10 Ocak 2021'de yayınlanan WandaVision'un kadrosunda; Elizabeth Olsen, Kathryn Hahn ve Paul Bettany gibi isimler yer alıyor. Dizi IMDb'den 8.3 puan alarak listenin ilk sırawsına yerleşti.

2. Loki

Başrolünde Tom Hiddleston, Sophia Di Martino ve Owen Wilson gibi oyuncuların yer aldığı süper kahraman dizisi olan Loki, izlyici karşısına ilk kez 9 Haziran 2021'de çıktı. Dizi, IMDb'den 8.0 puan aldı.

3. Squid Game

Yayınlandığı ilk günden beri oldukça ses getiren ve birçok reklam kampanyasının da ilham kaynağı olan Squid Game, IMDb'den 8.1 puan alarak listeye adını yazdırdı. Güney Kore yapımı dizinin yönetmenliğini Hwang Dong-hyuk üstlenirken oyuncu kadrosunda; HoYeon Jung, Lee Jung-jae ve Gong Yoo gibi isimler yer aldı.

Listenin devamı ise şu şekilde:

4. The Falcon and the Winter Soldier

5. Bridgerton

6. The Walking Dead

7. Mare of Easttown

8. Shadow and Bone

9. Cobra Kai

10. Lucifer

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir