IMDb, 2023'ün en iyi filmlerini açıkladı

IMDb, 2023'ün en 'iyi' filmlerini açıkladı. Bu yılın sinema dünyasına damga vuran yapıtlara yakından bakalım.

IMDb, yakın zaman önce 2023'ün en iyi filmlerini açıkladı. Biz de sizin için bu yılın en dikkat çeken filmlerini, heyecan verici fragmanlarıyla bir araya getirdik. Gelin, IMDb'ye göre 2023'ün en iyi filmlerine bir göz atalım...

1) Oppenheimer

Amerikalı fizikçi Julius Robert Oppenheimer'ın hayatına odaklanılan filmde, Oppenheimer’ın, İkinci Dünya Savaşı sırasında atom bombasının geliştirilme sürecindeki rolü gözler önüne seriliyor. 

2) Barbie

Yaşadığı dünyanın "mükemmel kadın" imajıyla uyum sağlayamadığını fark eden Barbie, uyum sağlayabileceği bir dünya bulma umuduyla yolculuğa çıkar. 

3) Guardians of the Galaxy Vol. 3 (Galaksinin Koruyucuları 3)

Galaksinin Koruyucuları 3, Rocket’in hayatını kurtarmak için yeniden bir araya gelen Koruyucular'ın hikayesini konu ediyor. 

4) The Little Mermaid (Küçük Deniz Kızı)

Küçük Deniz Kızı, insan olmak isteyen küçük deniz kızı Ariel’in hikayesini konu ediyor. Filmde, en büyük arzusu denizin ötesindeki dünyayı öğrenmek olan Ariel'in aşk dolu macerası anlatılıyor

5) John Wick: Chapter 4 (John Wick 4)

Film, büyük suç örgütünü yenmeye çalışırken yeni bir düşmanla yüzleşmek zorunda olan John Wick’in hikayesini konu ediyor. 

6) The Super Mario Bros. (Movie Süper Mario Kardeşler Filmi)

Film, Brooklynli iki musluk tamircisi olan Luigi ve Mario Kardeşlerin maceraları konu ediliyor. Brooklyn’li tesisatçılar Mario ve erkek kardeşi Luigi’nin hayatı, bir ana su borusunu tamir ederken başlarına gelenlerle bambaşka bir hal alır. 

7) Five Nights At Freddy's (Freddy’nin Pizza Dükkanı’nda Beş Gece)

Freddy’nin Pizza Dükkanı’nda Beş Gece, gece vardiyasında çalışan bir güvenlik görevlisinin yaşadıklarını konu ediyor. Gece vardiyasında çalışan Mike, işteki ilk gecesinde, gece vardiyasının üstesinden gelmenin sandığı kadar kolay olmayacağını anlar. Gecenin karanlığı çöktüğünde, karanlık ve ölümcül bir sır ortaya çıkar.

8) Spider-Man: Across The Spider-Verse (Örümcek-Adam: Örümcek Evrenine Geçiş)

Spider-Man: Into the Spider-Verse, radyoaktif bir örümcek tarafından ısırılmasıyla bambaşka bir dünyaya adım atıp, özel yeteneklerle donanan Miles Morales'in maceralarını konu ediyor. 

9) Killers Of The Flower Moon (Dolunay Katilleri)

Dolunay Katilleri'nde, Osaga cinayetleri ve FBI’ın doğuşu konu ediliyor. 1920’lerde, Oklahoma'daki Kızılderili birliği olan Osage’in üyeleri, petrolün kendi topraklarının altında olduğunu keşfeder. Ancak bu zenginlik, birçok cinayeti de beraberinde getirir. Ölenlerin sayısı yirmi dördü aştığında ise davaya FBI atanır. Henüz kurulma aşamasında olan FBI’a bağlı olan bir dedektif gizemli cinayetlerin sırrını çözmek şehre gelir. 

10) The Flash

Bir bilim insanı olan Barry Allen, laboratuvarında çalıştığı sırada beklenmedik bir olayla karşı karşıya kalır. Fırtınalı bir gecede düşen yıldırım, Allen'ın kimyasallarını, kendisini ve malzemelerini korkunç bir şekilde çarpar. Barry tam bu esnada kimsenin hayal dahi edemeyeceği süper güçler kazanır. 

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir