İlk trans Barbie bebek üretildi

Barbie, kapsayıcılık ve çeşitlilik kapsamında ürettiği oyuncak bebeklere trans bir Barbie ekledi.

Barbie'nin üretici firması Mattel, kapsayıcılık ve çeşitlilik vizyonuyla ürettiği yeni Barbie bebeklere bir yenisini daha ekleyerek oyuncu Laverne Cox'tan alınan ilhamla ilk kez trans Barbie bebek üretti.

Trans Barbie oyuncağının tasarımına ilham olan Cox, bir dergiye verdiği röportada; “İnanamıyorum. Kıyafetine bayıldım. Onun hayata geçmesiyle ilgili beni en çok heyecanlandıran şey, trans gençlerin onu görebilmeleri, belki de onu satın alabilmeleri, onunla oynayabilmeleri ve ilk kez bir trans bireye benzeyen bir Barbie'nin Mattel tarafından üretildiğini bilmeleri” sözlerine yer verdi.

Üretilen Barbie bebek için aynı zamanda birçok kıyafet de tasarlandı. Tasarlanan kıyafetler birçok şekilde kombine edilebiliyor. Cox gerçekleşen işbirliği hakkında, üretilen trans Barbie'nin gergin bir siyasi iklimin ortasında yapıldığının altını çizerken sözlerine, “Trans çocukların siyasi bir futbol topu gibi oradan oraya atıldığı, sadece 2022'de ülke genelinde eyalet meclislerinde 250'den fazla trans karşıtı yasanın çıkarıldığı ve cinsiyete dayalı sağlık hizmetlerine erişimin reddedildiği bir ortamda oldu bir çalışma. Memleketim Alabama, Arkansas ve diğer eyaletlerde trans karşıtı yasalar imzalandı” açıklamasını da ekledi.

Trans Barbie bebekler, 40 dolardan satışa sunuldu.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir