İlk NFT yapım platformu Monegraph geri dönüyor

2014 yılında kurulan ve sanatçılara yarattıkları sanat eserlerini bitcoin blok zincirine kaydetmek için ilk pazar yeri olan Monegraph, yedi yıl sonra geri dönüyor.

Yeni Readymade NFT’ler , sanatçılara ve hatta geleneksel galerilere kendi koleksiyonlarını başlatmaları ve satışlarının kontrolünü ellerinde tutmaları konusunda yardımcı olmayı amaçlıyor. OpenSea ve Shopify gibi üçüncü taraf pazaryerlerinin sağladığı hizmetlerden ilham alıyor ve sanatçılara kendi satışlarını kendi websitelerinde sunma seçeneği sunarken jeton basımı, satılması ve alıcılara dağıtılması gibi hizmetleri kapsıyor.

Monograph, altyapının kendi kendini yöneten NFT pazar yerlerinin sadece birkaç gün içinde başlatılmasına izin vereceğini iddia ediyor. Mevcut çeşitli özelliklere ek olarak, kullanıcıların bu özel pazarı WordPress gibi popüler websitesi oluşturucularla entegre etmesine olanak tanıyan eklentiler de bulunuyor.

Şirket, "Dijital varlıklar, Monegraph'ın dijital hak yönetimi ve koruma teknolojisi kullanılarak basılıyor" açıklamasında bulundu. Ayrıca platformun enerji verimli alternatifler de dahil olmak üzere birden fazla blok zincirini destekleyebildiğini açıkladı. Bunun yanı sıra ABD galerisinin önde gelen isimlerinden Honor Fraser Gallery, Postmasters ve bitforms kendi NFT koleksiyonlarını başlatmak için bu ürünü kullandığı açıklandı. Koleksiyon satış pazarının yanı sıra, üçlünün sanat için dijital galeri alanları yaratmaya da çalıştığı bildiriliyor.

Monegraph'ın kurucusu Kevin McCoy, “Herkesin şimdi yapmak istediği bir tür NFT var, bu yüzden insanlar her türlü farklı endüstriden bize yaklaşıyor. Sahip olduğumuz teknoloji, hepsiyle çalışacak kadar esnek." ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir