İklim Krizi Çikolataları

Günümüzün en büyük problemlerinden biri olan iklim krizi, hayatımızı birçok yönde olumsuz olarak etkilemeye devam ediyor. Kimi zaman markalar kimi zamansa sivil toplum kuruluşları, bu farkındalığa varabilmemiz için kampanyalar düzenliyor.

https://pazarlamasyon.com/iklim-krizine-dikkat-cekmek-icin-eriyen-buzullari-temsil-eden-yazi-tipi/

Tayvan merkezli Dae By Day şirketi de bu farkındalığı edinebilmemiz adına bir kampanya yapmış. Tayvan Heartbeat Creative Lab tarafından hazırlanan kampanyada kapsamında, bilgilendirici bir reklam filmi yayınlandı. Aslında kampanya sadece iklim krizini değil birçok doğal afeti de konu alıyor. Kampanyada küresel ısınma konusundan yola çıkarak sınırlı sayıda çikolatalar üretildi. Çikolatalara ise yaşadığımız krizin sonuçlarını içeren isimlendirmeler yapıldı.

Örneğin Ozon Hole adını verdikleri çikolatada, ozon deliklerine benzer işlemler var. Coral Bleaching adını verdikleri çikolatada ise mercan kemiklerini temsil eden çubuklar var. Çikolatayı yiyen kişilere, alışkın olmadıkları bir sıcaklıkta kalmaları durumunda mercanların ağaracağını hatırlatıyor.

[video width="1280" height="720" mp4="https://pazarlamasyon.com/wp-content/uploads/2021/01/Dae-By-Day-Integrated-Advert-By-Heartbeat-Creative-Lab-Disaster-Chocolate-Bitter-and-Sweet-Ads-of-the-World.mp4"][/video]

Bushfire adındaki çikolata ise, iklim değişikliğinin orman yangınlarını daha şiddetli hale getirdiğini gösteriyor. Extinction adını verdikleri çikolatanın içinde ise kutup ayıları var. Tüketiciler çikolatayı yediklerinde kutup ayılarının bittiğini görüyor ve bu da bize kutup ayılarının neslinin tükenmekte olduğu mesajını veriyor.

Aslında bu çikolatalar bize acı-tatlı bir his vermiş oluyor. Bir taraftan çikolataları yerken güzel bir tat aldığımız için mutlu oluyoruz fakat diğer taraftan çikolatalar üzerinden verilen mesajlarla iklim krizi farkındalığını edinmiş oluyoruz.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir