IKEA'nın Yaratıcı Uyku Reklamları

Reklam ajansı Mother London, IKEA'nın uyku ürünleri serisini tanıtmak için yaratıcı bir kampanya hazırladı. Uykusuzluğu ve uykusuzluğun etkilerini gidermek için başvurduğumuz enerji içecekleri, vitaminler ve güzellik kremleri gibi takviyeler yerine uykunun önemini vurgulayan görsel kampanya, İngiltere ve İrlanda'da yayınlanacak. "Yarın, bu gece başlar." sloganıyla hazırlanan kampanyanın fotoğrafları Amy Currel tarafından çekildi.

İlk fotoğrafta, bir enerji içeceği kutusundan bir IKEA çarşafı dökülmüş gibi görünüyor ve kutunun üstünde "Uyku enerjinizi artırır." yazıyor.

Diğerinde kapağı açılmış bir güzellik kremi, bir IKEA yorganını ortaya çıkarıyor. Üzerinde ise "Uyu. Yaşlanmayı geciktirmek için en doğal çare." yazıyor.

Son afişte ise içinden IKEA yastıkları dökülmüş bir vitamin şişesi görüyoruz. Şişenin üstünde "Uyku, odaklanmayı ve hafızayı doğallıkla takviye eder." yazıyor.

Yılın başlarında IKEA Rusya da ürün serisini geleneksel fotoğraf çekimlerinin ötesinde sunmanın zekice bir yolunu buldu. Agency Instinct, corona virüs salgını nedeniyle evde mahsur kalan çocuklar için bir macera duygusu yaratmak amacıyla ebeveynlere IKEA ürünlerinden yapılmış çadır ve kalelerin nasıl yapılacağına dair talimatlar hazırladı. "Takip etmesi kolay" talimatlar; battaniyeler, yatak örtüleri, sandalyeler ve tabureler gibi günlük eşyaların nasıl yeni bir saklanma alanına dönüştürülebileceğini gösterdi.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir