IKEA'nın sesi emen perdesi "Gunnlaug"

IKEA, ışığı engellemekten öteye geçip aynı zamanda sesi de engelleyen perde tasarladı.

IKEA'nın yeni Gunnlaug ses emici perdeleri orta ve yüksek frekanslı dalgalarda yankı ve yankılanmayı azaltmak için tasarlandı. Yani bu perdeler tam olarak gürültü önleyici olmasa bile, ürün açıklamasında belirtildiği gibi "bulaşıkların tıkırdaması veya çatal bıçakların çınlaması" gibi yankılanan sesleri engelliyor. Perdeler sesi bir noktaya kadar emiyor ancak Gunnlaug işleri bir adım daha ileri götürüyor.

Gunnlaug adındaki bu perdeler, ISO 354 yöntemini kullanarak doğrulayan Uluslararası Standardizasyon Örgütü tarafından değerlendirildi. Aynı ağırlık ve kalitedeki malzemelerle karşılaştırıldığında, IKEA'nın Gunnlaug perdelerinin sesi emmede yüzde 50 ila 100 daha iyi olacağı bildiriliyor

Ayrıca IKEA bu üründe geri dönüştürülmüş polyester kullanarak, daha hammadde tüketiyor ve mevcut malzemeler yeni bir yaşam elde ederken olumsuz çevresel etkiyi de azaltıyor. IKEA gezegen üzerinde olumlu bir etki yaratmak istediğini de belirtiyor. Bu nedenle, 2030 yılına kadar ürünlerindeki tüm malzemelerin geri dönüştürülmesini veya yenilenmesini ve sorumlu yollarla tedarik edilmesini istiyor.

Tanıtım tarihi belli olan Galaxy S serisinden ilk video

Samsung Galaxy S serisinin son modeli S22'nin tanıtım tarihi belli oldu.

Bunlar İlginizi Çekebilir