IKEA'dan sürekleyici mağaza düzenleri

İsveçli mobilya üreticisi IKEA, müşterilerine sürükleyici bir deneyim yaşatarak "mobilyanın bir parçası" olmalarını istiyor.

IKEA müşterileri, onlarca yıldır mağazanın her yerini gezerek zemindeki okları takip ettiler ve bu oklar tüm mağazayı gezdirdikten saatler sonra sonunda onları kasaya götürdü. Bu durum yakında tarihe karışabilir. Şirket, daha sürükleyici bir deneyim olarak adlandırdığı şeyi tanıtmayı planladığını açıkladı. Tabii bu yeni bir konsept değil; geçen yaz Polonya'nın Szczecin şehrinde denenmişti. Konsept orada, sürdürülebilirliği günlük hayata entegre etme hakkında bilgi edinme fırsatı olarak düşünülmüştü.

Home of Tomorrow adı verilen yeni konseptle birlilte müşteriler, sergilenen ürünlerle etkileşime girdiği yeni yollarla sürdürülebilir yaşamı teşvik etmeyi amaçlıyor. Çeşitli etkinliklerle, etkileşime geçme, bağlantı kurma, şarj olma ve elbette selfie yapmaları teşvik edilecek. Ayrıca ev eşyalarını yapıp tamir edebilecekleri yaratıcı odalarda atölye çalışmalarına katılmaya da teşvik edilecek.

Eğer konsept başarılı olursa Home of Tomorrow artık bir IKEA mağazasının standart düzeni haline gelebilir ve eski modeli ortadan kaldırabilir. Modelin Avrupa genelinde kullanıma sunulması bekleniyor.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir