IKEA, Yemek Atıklarının Nasıl Tekrar Yemeğe Dönüşeceğini Anlatan Yemek Kitabı Yayınlıyor

IKEA'nın müşterilerine mobilya satmasının dışında, onlara değer verdiğini sadece müşterileri için değil sürdürülebilir bir dünya için de yaptığı projeleri zaman zaman sizlerle paylaşıyoruz. IKEA, yine sürdürülebilirlik adına yapmış olduğu bir çalışma gerçekleştirdi.

Bazen yediğimiz yemeği bitiremediğimiz zamanlar oluyor ya da dolapta unuttuğumuz bir gıdanın bozulduğu zamanlara rastlıyoruz. IKEA'da tam bu noktada, atık gıdalardan nasıl yararlanacağınızı ve onu tekrar yenilebilir hale nasıl getirebileceğinizi gösteren bir yemek kitabı hazırladı.

https://www.youtube.com/watch?v=kr1WLOSxqYs&t=50s

IKEA, ScrapsBook adını verdiği bu yemek kitabını oluşturmak için 10 Kuzey Amerikalı şefle iş birliği yaparak gıda artıklarından 50 yemek tarifi tasarladı. IKEA’nın 2030 yılına kadar sürdürülebilir bir işletme haline gelme girişiminin bir parçası olan bu kitap sayesinde IKEA müşterilerini, evde daha sürdürülebilir yaşama konusunda eğitmeyi amaçlıyor. Aynı zamanda 214 sayfalık ScrapsBook kitabına PDF olarak veya Apple Books ve Google Play Kitaplar'dan ücretsiz olarak indirmek mümkün. Ayrıca bu kitap, çevre dostu malzemeler ve yöntemlerle basılmış ve sınırlı sayıda üretilmiş.

IKEA Kanada Pazarlama Müdürü Johanna Andren yaptığı açıklamada: "Kanada'da araştırmalar bize mutfak atığı olarak ortaya çıkan yiyecek artıklarının neredeyse üçte ikisinin yenilebileceğini söylüyor" dedi. Andren sözlerine "Evdeki en önemli odalardan birinde ne kadar atık oluştuğunu görünce, yiyecek artıklarına başka bir görünüm vererek ve evde yiyecek israfını azaltmak için yeni, yaratıcı yollar sunarak Kanadalılara ilham vermek için yola çıktık." şeklinde devam etti.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir