IKEA ve H&M'den "Fikir fabrikası"

IKEA ve H&M gerçekleştirdikleri işbirliği kapsamında, genç tasarımcıların ürünlerinin yer alacağı bir "Fikir fabrikası" açıyor.

Geçtiğimiz aylarda H&M ve dünyanın en büyük IKEA bayisi olan Ingka Group, genç tasarımcılara yardımcı olmak için ortak bir program başlatacağını duyurdu.

"Atelier100" olarak adlandırılan bu projede; yaratıcılık konusunda umut vadeden genç tasarımcılar, fikirlerlerini sunmaya davet edildi. Tasarım dünyasının odağını yerel tasarım ve üretimin değerlerine geri kazandırmak amacıyla Londra'da kapılarını açan konsept mağazada; genç tasarımcıların fikirleri yer alırken bağımsız markalar da bu fikirlerden beslenecek.

Fikir fabrikası, yaratıcıların atölye çalışmalarına katılması ve ortak çalışma alanlarını paylaşması için canlandırıcı ve enerji verici bir ortam sunmasının yanı sıra genç tasarımcıların birbirleriyle etkileşim kurmasına da olanak sağlıyor.

Projeyle ilgili olarak yapılan açıklamada "Tasarım endüstrisi desteğiyle, Atelier100 topluluğunun geleceğe hazır olmasına yardımcı olmak için yeni ağlar kurarken, Londra'ya ve turistlerine benzersiz, ürünler getiriyoruz" sözlerine yer verildi.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir