IKEA Ukraynalı mülteciler için güvenli alanlar tasarladı

IKEA, UNICEF ve UNHCR işbirliğiyle başlattığı "Blue Dots" projesi kapsamında, Ukraynalı aileler için güvenli alanlar tasarladı.

Rusya'nın Ukrayna'ya başlattığı saldırılarla birlikte birçok Ukraynalı, ülkelerini terk etmek zorunda kaldı. Bu duruma duyarsız kalmayan markalar da birer birer Rusya'dan çekilirken IKEA mevcut durum karşısında mağdur olan aileler için yeni bir projeye imza attı.

IKEA, UNICEF ve UNHCR işbirliği ile hazırlanan "Blue Dots" projesi, savaştan zarar görmüş ülkelerin sınır geçişleri boyunca yerleştirilmiş merkezlerle, ülkelerini terk etmek zorunda kalan ve başka ülkelere sığınan mültecilere; barınak, sağlık ve psikolojik destek hizmetleri sağlıyor. 

Mülteciler bu dönemde kalacak yeni bir yer bulmayı beklerken, kurulan çadırlarda evlerindeymiş gibi hissetmeleri adına IKEA, çadırların iç mekan tasarımından sorumlu oldu. Bölme olarak ürünlerinden KALLAX raflarını kullanan mobilya devi, her mülteci için çadırda yeni bir oda oluşturdu. Ayrıca; fotoğraf çerçeveleri, kupalar ve bitkiler gibi küçük detaylarla süslenen çadırlar, mülteciler için yeni bir yaşam alanı haline getirildi.

Blue Dots merkezleri ile IKEA mültecilere, yeni bir sığınak sağlarken bunu güvenli ve konforlu bir alana dönüştürmeyi amaçlıyor. Proje şimdilik Romanya ve Polonya'da konuşlandırıldı. Macaristan ve Slovakya'da da hazırlıklar devam ediyor.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir