IKEA, kullanım kılavuzlarını uzaylılar için yeniden tasarladı

Pentagon tarafından yayımlanan raporla varlıkları kabul edilen uzaylılar için IKEA, kullanım ve montaj kılavuzlarını uzaylıların anlayabilecekleri şekilde yeniden tasarladı.

Bildiğimiz üzere, Amerika Birleşik Devletleri Savunma Bakanlığı'nın genel merkezi olan Pentagon birkaç ay önce UFO'ların varlığını resmi olarak kabul etmişti. Pentagon tarafından yayımlanan raporda belirli UFO görüntüleri belgelenmiş ve bu gelişmenin ardından sosyal medyada paylaşılan görüntüler kısa sürede viral olmuştu.

ikea-kullanim-kilavuzunu-uzaylilar-icin-yeniden-tasarladi

IKEA, Amerikan hükümetinin UFO'ların (Unidentified Flying Object) yani tanımlanamayan uçan nesnelerin varlığını resmi olarak kabul etmesinin ardından, IKEA'dan mizah içeren evrensel bir pazarlama hamlesi geldi. Varlıkları resmi olarak kabul edilen uzaylıların bir gün dünyaya geleceklerini düşünen şirket, IKEA UAE ve Ogilvy Dubai'nin tasarım ekibiyle birlikte kullanım kılavuzlarını uzaylıların anlayabilecekleri şekilde yeniden düzenledi.

ikea-kullanim-kilavuzunu-uzaylilar-icin-yeniden-tasarladi-1

Görünüşe göre müşteri kitlesini galaksiler arası olarak yeniden belirleyen IKEA, kullanım kılavuzuna uzaylılar için yeni bir dil eklemekle kalmadı, mağazasının önüne UFO'lar için bir park yeri de oluşturdu. "Furniture for all" başlğı altında yayımlanan sosyal medya paylaşımlarıyla IKEA, mobilyalarının herkes için olduğunu vurguluyor.

 

 

 

 

 

Bu gönderiyi Instagram'da gör

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IKEA UAE (@ikeauae)'in paylaştığı bir gönderi

Mobilyalarının montaj kılavuzlarından bazılarını yeniden tasarlayan şirket, kılavuzdaki insan görsellerini de uzaylı figürleriyle yer değiştirdi. Şirketin hangi kargo şirketiyle çalışılacağı ve kargo ücretinin ne kadar olacağı ise şimdilik merak konusu.

 

 

 

 

 

Bu gönderiyi Instagram'da gör

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IKEA UAE (@ikeauae)'in paylaştığı bir gönderi

IKEA, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Dünya dışı varlıkların gezegenimize taşınması durumunda, hayallerindeki evi kolayca Dünya'da inşa etmelerine yardımcı olmak istiyoruz" diyor. "Uzaylının dilinde ve IKEA tarzında özel bir dizi mobilya montaj kılavuzları hazırladık, böylece IKEA'nın en popüler ev döşeme çözümlerini kolayca anlayabilir ve bir araya getirebilirler."

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir