IKEA, kasırgadan hasar görmüş 3 bin dönümden fazla araziyi ağaçlandırıyor

INGKA grup ile gerçekleştirilen projede tam olarak 3 bin 264 dönümlük arazi satın alındı.

IKEA'nın yüzde 90'ına yakınını kontrol eden INGKA holding, bu ayın başlarında büyük bir ağaç dikme girişimini kamuoyuna duyurdu. Proje kapsamında, Florida'da tam olarak 3 bin 264 dönümlük Micheal kasırgasından yıpranmış arazi satın alındı. Bu projeyle INGKA grup, kasırgadan hasar görmüş arazileri enkazdan temizleyip tohumlandırma çalışmaları yaparak yeniden yeşertmeyi planlıyor.

Yeniden planlanacak olan ormana, yangın ve fırtına gibi birçok hasara karşı, bölgedeki diğer ağaç türlerinden daha dayanıklı olan uzun yapraklı çam dikilerek bölgenin yerel ağaç türlerinin bir sentezi oluşturulması planlanıyor.

Daha önce ABD’nin Georgia eyaleti ve Yeni Zelanda’nın Otago bölgesinde arazi satın alımları yapan IKEA, gerçekleştireceği bu proje için ise Tupelo Honey olarak adlandırılan bölgeye 650 binden fazla ağaç dikmeyi planlıyor.

INGKA grup gerçekleştirilecek olan bu projenin amacını, "Şu anki odak noktamız sağlam finansal yatırımlar ve sorumlu orman yönetiminin mümkün olduğunu göstermek." olarak tanımladı.

Kariyer
Dünyanın Down sendromlu ilk sanal influencer'ı "Kami"

Dünyanın Down sendromlu ilk sanal influencer'ı Kami, down sendromlu 100'den fazla gerçek genç kadının yüzünün birleşiminden oluşturuldu.

Bunlar İlginizi Çekebilir