IKEA eski eşyaları yeniden satıyor

IKEA, eski eşyaların kullanılmama sebeplerini araştırdıktan sonra hikâyesi olan tüm eşyaları tekrar satışa çıkardı.

Zaman zaman bazı eşyalara yaşanan anılar sebebiyle anlam yüklüyoruz. Yüklediğimiz anlamlar, kimi zaman da o anı tükettikten sonra can sıkıcı bir hal alıp eşyaları kullanmamamıza sebep oluyor. IKEA da buradan yola çıkıp hikâyesi olan kullanılmayan eşyaları yeniden satışa sunmaya karar verdi.

Ev sahiplerini yeni ürünler satın almak yerine kullanılmış ürünleri devralmaya teşvik etmeyi misyon edinen IKEA, reklam ajansı TRY Oslo işbirliği gerçekleştirerek yeni bir koleksiyon üretti. Üretilen Life Collection 2022, ürünlerin IKEA'nın Norveç'teki yeni ikinci el mağazalarında yeniden satılmasının gerçek nedenlerini ortaya koyan bir koleksiyon.

Örneğin; 12 yıllık evliliklerini sonlandıran bir çiftin artık kullanılmayan yatakları, üç yıl boyunca bir koridorda yalnızlığa terk edilen IKEA markalı BILLY rafı, sahibi vefat ettikten sonra kimsenin kullanmadığı bir sandalye... Tüm bu anısı olan eşyaları IKEA, Life Collection 2022 ile tekrar satışa sundu.

IKEA Global Pazarlama Müdürü Roberto Giannone konu ile ilgili olarak, "Hayat akıyor, daha sürdürülebilir bir yaşam kılmak adına yeni ikinci el mağazalarına ihtiyaç vardı." açıklamasında bulundu.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir