IKEA'dan okyanustaki plastik atıklardan oyuncak koleksiyonu

IKEA, okyanusa atılan plastik atıkları dönüştürerek deniz canlılarını barındıran bir oyuncak koleksiyonu yarattı.

Sürdürülebilirlik konusunda somut adım atan ve farklı kampanya ve koleksiyonlarla bu adımı çeşitlendiren IKEA, denizlerde bulunan plastik atıklardan yeni bir koleksiyon yarattı.

BLÅVINGAD koleksiyonu, çocuklar ve gençlere yönelik olarak hazırlamış olsa da okyanus yaşam formlarından esinlenerek hazırlanan koleksiyon, yetişkinleri de kendine hayran bırakıyor. Koleksiyondaki oyuncaklar, yastıklar, kilimler, saklama torbaları ve diğer ürünler tümü kıyı şeridinin 30 mil içerisinden toplanan okyanusa bağlı plastikten yapılmış geri dönüştürülmüş atıklardan oluşuyor.

IKEA, çocukların okyanus kirliliği ve deniz yaşamının karşı karşıya olduğu risk konusunda çok endişeli olduklarını belirttiği 2020 Çocuk Danışma Paneli'nden çıkan sonuçlardan ilham alarak hazırlandığı açıkladı.

Aralarında; yunus, orka, mavi balina, kaplumbağa ve ahtapot gibi hayvanların bulunduğu koleksiyonda, farklı ülkelerden çocuklar tarafından en sevilen okyanus canlıları seçildi.

Markanın yetkili kişileri koleksiyonla ilgili olarak, "BLÅVINGAD koleksiyonunun çocukları okyanus hakkında bilinçlendirme çabalarında güçlendirmesini ve deniz dünyası ve orada yaşayan tüm harika yaratıklar hakkında daha fazla bilgi edinmeye ilham vermesini umuyoruz" dedi.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir