IKEA'dan canlı kataloglar

IKEA Toronto'da açtığı yeni mağazasını, evlerin pencerelerini canlı IKEA kataloglarına uyarlayarak duyurdu.

Geçmişten günümüze kadar gelen süreçte reklamların yaratıcılık konusunda attığı imzalar birçok markaya ilham oldu ve olmaya da devam ediyor. Gerek real time gerekse gerilla reklam çalışmalarıyla yaratıcı konseptler geliştirme konusunda şüphesiz en büyük örneklerden biri ise IKEA.

Mobilya devinin yaratıcı reklam kampanyaları üzerinden zaman geçmesine rağmen hâlâ karşımıza çıkarken marka, bu kampanyalara bir yenisini daha ekledi. Kampanyayı ise, Toronto şehir merkezinde açtığı ilk mağazasını "gerçeklik" kavramını benimseyerek duyurdu.

Toronto'da bulunan Yonge ve Gerrard Caddeleri üzerinde açılan yeni mağazasının tanıtımı için "Made For Downtown Living" yani "Şehir yaşamı için üretildi" sloganı benimsendi. Rethink reklam ajansının hazırladığı kampanyada, Toronto’da bulunan bazı evlercanlı IKEA kataloglarına dönüştürüldü.

Evlerin pencerelerinde vitrin görünümü yaratan yaratıcı ekip, vitrinlerde IKEA'nın ikonik katolog görünümünü yansıtıyor. Bu sayede sokakta yürürken evlere bakan insanların dikkati pencerelerdeki katalog görünümü ile çekiliyor.

Kataloglara yakından bakmak isteyenler ise "Window Shopping" konseptini görüyorlar. Vitrinlerin bazılarında evden çalışan birini toplantı yaparken, bazılarında ise evinin salonunda vakit geçiren bir aileyi görmeleri mümkün oluyor. 

IKEA ve Rethink kampanya için Toronto'da kurguladıkları evleri bulma aşamasında da emlak danışmanlarından yardım aldı.

Künye

Kampanya: Window Shopping

Reklamveren: IKEA Canada

Reklam Ajansı: Rethink

 

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir