IKEA 80 yaşında

Ingvar Kamprad tarafından, İsveç'in Småland bölgesindeki küçük Älmhult kasabasında kurulan IKEA, bugün 80. yılını kutluyor.

IKEA, 1943 yılında genç bir girişimci olan Ingvar Kamprad tarafından, siparişlerin bisikletle teslim edildiği küçük bir postayla satış işletmesi olarak faaliyete geçti. IKEA, bugün 62 ülkede 462 müşteri temas noktası, yıllık 700 milyon fiziksel müşteri ziyareti, 2,6 milyar internet sitesi ziyareti ve 20 milyon mobil kullanıcısıyla yolculuğuna devam ediyor. Dünya genelinde 231 bin çalışandan oluşan ekibiyle çoğunluk için ‘daha iyi bir günlük yaşam yaratmak’ vizyonunu benimsiyor.

Inter IKEA Group CEO’su Jon Abrahamsson Ring, “Son 80 yılda, birçok evin ve yaşamın bir parçası olma ayrıcalığına sahip olduk. Bu rolü, alçakgönüllülükle önümüzdeki yıllarda da sürdürmek istiyoruz. Çalışma arkadaşlarımız, müşterilerimiz, tedarikçilerimiz, iş ortaklarımız ve destekçilerimiz olmadan IKEA, bugün bulunduğu yerde olamazdı. Hep birlikte başardık. Bugün de bu başarıları hep birlikte kutluyoruz. Her birine çok teşekkür ediyorum” dedi. 

80. yıla özel koleksiyon: Nytillverkad

IKEA ekibi, tasarımın 80. yılını kutlamak için, IKEA’nın favori tasarımlarını yeniden keşfetmek üzere arşivlerine geri döndü. Bu ikonik ürünler, Nytillverkad adlı koleksiyonda canlı, neşeli renkler ve yeni malzemelerle yeniden tasarlandı. Geçmişten esinlenerek, zamansız parçalara dönüşen bu özel koleksiyonun, Türkiye’de sonbahar döneminde satışa sunulması hedefleniyor. 

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir