Hyundai, Boston Dynamics'i Satın Alabilir

Dikkat çekici robot tasarımlarıyla tüm dünyada ilgiyle takip edilen Boston Dynamics'in son 7 yılda üçüncü kez satılması gündemde. SoftBank çatısı altında faaliyet gösteren ve son yıllarda oldukça popüler olan robot üreticisi Boston Dynamics'in, Hyundai Motor Company tarafından satın alınacağı konuşuluyor.

https://pazarlamasyon.com/boston-dynamicsin-robotu-spot-avrupa-ve-kanadada-satisa-cikiyor/

Ne Hyundai ne de SoftBank tarafından henüz resmi bir açıklama gelmedi; ancak Bloomberg’in haberine göre, Boston Dynamics, 1 milyar dolar karşılığında Hyundai’ye satılacak. Resmi açıklama yapılmamasına rağmen Hyundai Motor Company, “Sürekli olarak çeşitli yatırım ve ortaklık fırsatlarını araştırıyoruz.” yazan bir açıklama yayınladı. Boston Dynamics de, “Çalışmalarımız, şirketimizle derin bir ticari ilişki keşfetmekle ilgilenen ortakları heyecanlandırmaya devam ediyor.” ifadelerini kullandığı bir metin yayınladı.

https://pazarlamasyon.com/softbank-servis-robotlarini-japonyadaki-restoranlara-getiriyor/

1992 yılında Amerikan Ulusal Mühendislik Akademisi üyesi Marc Raibert ve diğer çalışma arkadaşları tarafından enstitüden bağımsız olarak kurulan robot tasarım ve yapay zeka şirketi olan Boston Dynamics, ilk olarak 2013 yılında Google tarafından satın alınmıştı. Bu satışıyla da oldukça ses getirmişti. Faaliyetlerini sürdüren firma 2017 yılında da SoftBank grubuna satılmıştı. Eğer bu satış gerçekleşirse firma son 7 yılda 3 defa el değiştirmiş olacak.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir